نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس اثر برایان تریسی

بروز شده در درباره کتاب خوب (فقط 4 دقیقه مطالعه)
نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس اثر برایان تریسی

کتاب «نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس» اثر برایان تریسی درباره این است که چگونه در هر بخش از زندگی‌تان به انسانی توقف ناپذیر، توانمند و جسور در مسیر موفقیت تبدیل شوید؟ اعتماد به نفس توانایی خارج شدن از منطقه امن خود است و روبرو شدن با ریسک‌ها بدون آنکه تضمینی برای موفقیت وجود داشته باشد.

کتاب نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس اثر برایان تریسی

قدرت اعتماد به نفس یک آمادگی ذهنی است که با انجام یک سری تمرینات منظم ایجاد می‌شود، تمریناتی که منجر به افزایش میزان اعتماد به نفس شما در زندگی می‌شوند. هر فصل این کتاب تمرینی است برای افزایش اعتماد به نفس:

  • عصاره اعتماد به نفس
  • احساس هدفمندی و توانمندی شخصی
  • دستیابی به شایستگی و مهارت
  • بازی درونی اعتماد به نفس
  • به کارگیری توانایی واقعی شما
  • تسلط یافتن به دشواری‌ها
  • اعتماد به نفس در عمل

داستان نیروی شگفت انگیز اعتماد به نفس

هیچ کار باشکوهی تاکنون به ثمر نرسیده است، مگر توسط انسان‌هایی که شهامت داشتند باور کنند توانایی‌های درونشان از موقعیت‌های بیرونی برتر و بالاتر است. در این کتاب می‌آموزید چگونه اعتماد به نفس، شهامت، و اراده تزلزل‌ناپذیرتان را در هر بخشی از زندگی به کار ببرید. شما می‌آموزید شجاعانه با همه مشکلات و فرصت‌های زندگی‌تان روبرو شوید.

خبر خوب این است که شما برای دستیابی به موفقیت، کمال و کامیابی در هر بخش از زندگی‌تان توانایی‌های استثنایی دارید. اگر یک صد بار دیگر هم به دنیا می‌آمدید، باز هم می‌توانستید همه استعدادها و توانایی‌های طبیعی وجودتان را به کار ببرید. مانع میان شما و دستیابی به زندگی دلخواه شما، فقط و فقط ترس است.

آنطور که برایان تریسی می‌گوید: «بیش از بیست و پنج سال، درباره مردان و زنان موفق پژوهش کرده‌ام. در واقع می‌خواستم به ویژگی‌های مشترک در این افراد پی ببرم که سبب شده بود آنان به موفقیتی فرارتر از انسان‌های معمولی برسند. هزاران کتاب، مقاله و پژوهش را درباره موفقیت خوانده‌ام و به این نتیجه رسیده‌ام: یکی از ویژگی‌های بنیادین برای دستیابی به موفقیت نیروی شگفتی‌آفرین اعتماد به نفس است.»

مرد یا زنی که به موفقیتی فراتر از معمول رسیده، در مقایسه با انسان‌های معمولی، از اعتماد به نفس بیشتر بهره‌مند بوده است.

اعتماد به نفس عالی

وقتی خودتان و توانایی‌های وجودتان را بیشتر باور می‌کنید، اهدافی بزرگتر را برای خودتان تعیین خواهید کرد. برنامه‌هایی مهمتر را در نظر خواهید گرفت و خودتان را برای دستیابی به خواسته هایی ارزشمند متعهد خواهدی کرد که در این لحظه فقط رویای آنها را در سر می‌پرورانید. در این صورت اقدامات لازم را انجام می‌دهید تا بیشتر درآمد آفرینی کنید و وضعیت زندگی خودتان و دیگران را تا حد امکان بهبود بخشید.

با اعتماد به نفس بیشتر بی تردید جسورتر خواهید بود و برای زندگی بیشتر تصویرپردازی خواهید کرد. در این صورت خلاق‌تر هستید و مشتاقانه تلاش می‌کنید اندیشه‌ها و راهکارهای جدید و متفاوت را برای انجام کارها بیازمایید.

با مشکلات روبرو شوید

با اعتماد به نفس بیشتر می‌توانید بهتر به همه مشکلات و سختی‌های زندگی روبرو شوید. وقتی اعتماد به نفس عالی دارید، وقتی توانایی‌های خود را به معنای واقعی باور می‌کنید، هیچ غیر ممکنی برای شما معنا نخواهد داشت. مهم‌تر از همه این که نسبت به خودتان احساسی عالی دارید. احساس می‌کنید که به راستی در هر بخش از زندگی خود شادتر هستید.

راهکار ساده افزایش اعتماد به نفس

از این واژه‌ها و عبارت‌های شفاف، نیرومند و قاطعانه استفاده کنید: «من به دست می‌آورم»، «من موفق می‌شوم»، «من هستم». هر روز پنج دقیقه را به نوشتن و بازنویسی کردن اهداف اصلی زندگی خود اختصاص دهید، بی آنکه فهرست روز قبلتان را مرور کنید. وقتی هر روز اهدافتان را بازنویسی می‌کنید، آن اهداف شفاف‌تر و نیرومندتر می‌شوند. همین امروز در این باره تصمیم بگیرید که در زندگی‌تان چه خواسته‌هایی دارید. هر روز اقدامی را برای دستیابی به هدف مهم زندگی خود انجام دهید، قاطعانه تصمیم بگیرید برای دستیابی به این هدف از خودتان پشتکار نشان دهید تا موفق شوید، فرقی نمی‌کند که این کار تا چه اندازه دشوار است و چقدر طول می‌کشد.

سخن آخر

فقط زمانی شاد و راضی خواهید بود و اعتماد به نفس عالی خواهید داشت که بدانید در انجام کاری ویژه مهارت دارید. این کار ویژه باید هم برای خودتان و هم برای دیگران اهمیت داشته باشد. این کار ویژه برای شما چیست؟ این کار ویژه برای شما چه کاری می‌توانست باشد؟

برایان تریسی

برایان تریسی در زمینه درک و آموزش شیوه‌های رشد و پیشرفت شخصی مهارت دارد. او در کتاب نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس قفل دروازه‌ای را می‌گشاید که به روی موفقیت و کامیابی شما باز می‌شود. به این ترتیب می‌توانید تونایی‌های بی‌نظیرتان را باور کنید. آموزه‌های او را در وجود خود نهادینه کنید تا به اهداف خود در زندگی پی ببرید.

برایان باز هم به تاثیرگذاری در زندگی انسان‌ها ادامه می‌دهد. این کتاب در واقع نقشه‌ای را در اختیار هر انسانی قرار می‌دهد تا با بکارگیری آن بتواند از توانایی‌های واقعی خود بیشترین بهره را ببرد.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان

صالحیان را به اصالت می شناسند،
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان را به کیفیت و طبیعی بودن.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان
مطالب مرتبط با کتاب خوب