عادت های میلیون دلاری اثر برایان تریسی

بروز شده در درباره کتاب خوب (فقط 4 دقیقه مطالعه)
عادت های میلیون دلاری اثر برایان تریسی

کتاب «عادت های میلیون دلاری» اثر برایان تریسی (نویسنده کتاب قورباغه ات را قورت بده!) عادت‌هایی به شما یاد می‌دهد که درآمدهایتان را دو و سه برابر کنید. عادت با تکرار کردن فراوان ایجاد می‌شود و دیری نمی گذرد که شما همان عادتهایتان می‌شوید. 95 درصد آنچه می‌اندیشید، احساس می‌کنید، انجام می‌دهید و به آن دست پیدا می‌کنید نتیجه عادت است.

کتاب عادت های میلیون دلاری، درآمد خود را دو و سه برابر کنید

در این کتاب با عادت‌های میلیون دلاری آشنا می‌شوید، عادتهایی که مردان و زنان بسیاری را در مدت یک نسل از فقر به ثروت رسانده است. می‌آموزید که چگونه با کارایی بیشتری فکر کنید، تصمیمات بهتری بگیرید و در مقایسه با دیگران اقدامات موثرتری صورت دهید. می‌آموزید که چگونه زندگی مالی خود را به گونه‌ای سازماندهی کنید که به نام هدفهای مالی خود به سرعتی که تصورش را نمی‌کردید دست پیدا کنید.

داستان کتاب عادت های میلیون دلاری

جورج واشنگتن، نخستین رئیس جمهور آمریکا و ژنرال فرمانده ارتش انقلابی، به درستی «پدر آمریکا» نامیده می‌شود. او به سبب کیفیت منش خود در رفتار درست زبانزد خاص و عام بود. در همان دوران، بنجامین فرانکلین، که کارش را با کارآموزی چاپ شروع کرد، به کمک روش مشابهی توانست اولین میلیونر آمریکا شود. او در جوانی احساس می‌کرد که کمی خشن، بدرفتار و اهل مشاجره و منازعه است. او تصمیم گرفت با بازنویسی شخصیت خود، شرایط خود را تغییر بدهد.

بنجامین فرانکلین، فهرستی از 12 ویژگی که معتقد بود هر شخص ایده‌آل باید داشته باشد، نوشت و بعد تصمیم گرفت که هر هفته روی یک فضیلت کار کند. در تمام طول هفته به خود خاطرنشان می‌کر که آن فضیلت را در خود تقویت کند. به مرور، وقتی این فضایل را در خود ایجاد کرد و این عادتها را به بخشی از شخصیت خود تبدیل کرد، هر فضیلت را به مدت دو هفته و بعد سه هفته و بعد یک ماه تمرین کرد.

به مرور، او تبدیل به یک شخصیت برجسته شد. نفوذ بسیار زیادی پیدا کرد، هم در پاریس که در جریان جنگهای انقلاب سفیر آمریکا بود و هم در جریان کنوانسیون فانون اساسی که درباره حقوق شهروندان و قانون اساسی آمریکا بحث می‌شد. فرانکلین با ایجاد عادتهای یک شخص عالی توانست تبدیل به کسی شود که جریان تاریخ را عوض کند.

در صفحات کتاب عادت های میلیون دلاری می‌خوانید که انگاره‌های عادتی شما چگونه شکل می‌گیرند و چگونه می‌توانید به طرزی مثبت آنها را متحول سازید. شما می‌آموزید چگونه تبدیل به کسی شوید که چنان امواج اقیانوس به جلو و بالا حرکت کنید و هر هدفی که برای خود انتخاب کرده‌اید، برسید.

عادتها چگونه شروع می‌شوند

هر اقدامی که اغلب تکرار شود به زودی تولید یک عادت می‌کند، اگر عادت اجازه پیدا کند، قدرتش افزایش می‌یابد. در شروع به شکل تار عنکبوت است، به آسانی می‌توان آن را شکست، اما اگر در برابرش مقاومت نشود، تبدیل به حلقه‌های پولادین می‌گردد.

هر کاری را که فکر کنید می‌توانید انجام دهید، انجام می‌دهید. این علم و اطلاع هدیه و موفقیت الهی است زیرا به کمک آن می‌توانید هر مسئله‌ای را حل و فصل کنید. این باید از شما یک خوش‌بین دائمی بسازد. این در گشوده به امکانات نامحدود است.

چگونه درآمدتان را دو و سه برابر کنید

آنچه در این کتاب خواهید خواند عادت‌هایی است برای موفق شدن، عادتهای کسانی که میلیونر می‌شوند، عادتهایی که بر درآمد شما می‌افزایند، عادتهای بازرگانان موفق، عادتهای بازاریابی و فروش موفق، عادتهای موفقیت شخصی، عادتهای سازگاری با دیگران و عادتهای مربوط به سلامتی و حال خوب است.

شما باید مانند یک میلیونر فکر کنید، به هرچه فکر کنید، همان می‌شوید. ساده‌ترین عادتی که در میلیونرهای خودساخته وجود دارد، عادت قناعت و صرفه‌جویی است. ثروتمندان حساب هر سنت و هر دلار پول خود را دارند. پولتان در جای درست پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کنید. کنترل امور مالی زندگی را به دست بگیرید.

تمرین های عملی میلیونر شدن

1. از همین امروز تصمیم بگیرید که می‌خواهید در سالهای آینده بیش از یک میلیون دلار پول داشته باشد. بعد همه روزه برای رسیدن به این هدف تلاش کنید.

2. سود و زیان خود را محاسبه کنید. ارزش خالص دارایی‌هایتان را محاسبه کنید، به درآمدها و هزینه‌هایتان توجه کنید. امکانات و احتمالات آتی را در نظر بگیرید.

3. حسابی در بانک باز کنید و در هر فرصتی که توانستید پولهایتان را به این حساب واریز نمایید. از این پول تنها برای سرمایه‌گذاری استفاده کنید.

4. زندگی مالی خود را سازماندهی کنید، از بیمه کردن استفاده کنید. برای حراست از پول خود سایر افراد خانواده را در این پول سهیم نمایید.

5. درصد مثبتی از درآمد ماهانه خود را سرمایه گذاری کنید. از نظریه گوه استفاده کنید و 50 درصد افزایش درآمد خود را در حساب پس‌انداز بریزید تا به موقع سرمایه‌گذاری کنید.

6. قبل از سرمایه‌گذاری بررسیهای لازم را انجام بدهید. از جزئیات کار آگاه شوید.

7. در خرج کردن قناعت کنید. اگر می‌توانید کالای دست دوم بخرید، کالای نو نخرید. اگر امکان چانه‌زنی دارید، از آن استفاده کنید. در زمینه هزینه‌های عمده خود بررسیهای لازم را انجام بدهید.

برای خودتان یک مداد ارزان و یک دفترچه ارزان بخرید و در آن ایده‌های میلیون دلاری را یادداشت کنید.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان

صالحیان را به اصالت می شناسند،
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان را به کیفیت و طبیعی بودن.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان
مطالب مرتبط با کتاب خوب