جوان و ثروتمند بازنشسته شوید اثر رابرت کیوساکی

بروز شده در درباره کتاب خوب (فقط 3 دقیقه مطالعه)
جوان و ثروتمند بازنشسته شوید اثر رابرت کیوساکی

کتاب «جوان و ثروتمند بازنشسته شوید» اثر رابرت کیوساکی در این باره است که چگونه در جوانی ثروتمند شویم و برای همیشه ثروتمند بمانیم؟ آیا فکر می‌کنید هر کسی می‌تواند پولدار شود؟ بله، هر کسی قابلیت پولدار شدن را دارد. اگر هر کسی می‌تواند پولدار شود، پس چرا فقط تعداد کمی از مردم پولدار می‌شوند؟

جوان و ثروتمند بازنشسته شوید اثر رابرت کیوساکی

اگر نمی‌خواهی تمام عمرت را به سختی کار کنی، این کتاب را بخوان. اگر می‌خواهی جوان بازنشسته شوی می‌توانی از تجربه رابرت کیوساکی و همسرش کیم استفاده کنی که در کمتر از 10 سال بازنشسته شدند. کافی است که نگاهت به پول و سرمایه‌گذاری تغییر کند، فرصت‌ها را غنیمت شماری و زندگی را بسازی که لیاقت‌اش را داری.

داستان کتاب

در این کتاب، داستان زندگی رابرت کیوساکی و همسرش و بهترین دوستش لاری را می‌خوانید، اینکه چطور سفر خود را از ورشکستگی تا ثروتمند شدن و سپس بازنشسته شدن در عرض کمتر از ده سال آغاز کردند. این داستان را بخوانید تا هر یک از شما که احتمالا برای آغاز سفر به بازنشستگی زودهنگام تردید دارد یا نیاز به اعتماد به نفس بیشتری دارد، به این سفر ترغیب شود. وقتی رابرت و همسرش آغاز به کار کردند، تقریبا هیچ پولی نداشتند، اعتماد به نفسشان پایین و آکنده از تردید بودند. همه ما تردیدهایی داریم. تفاوت در اینجاست که با این تردیدها چه می‌کنیم.

«هر شب دور آتش می‌نشستیم و از برنامه‌های آینده خود صحبت می‌کردیم. آرزوهای خیلی بزرگ، اما منابع خیلی کوچکی داشتیم. من و کیم آخرین دلارهایمان را داشتیم و لاری در حال تاسیس یک شرکت دیگر بود. بحث‌های ما هر شب تا دیروقت طول می‌کشید. ما درباره کتاب‌ها و فیلم‌هایی که اخیرا خوانده و دیده بودیم صحبت می‌کردیم. به نوارهای آموزشی که با خود آورده بودیم گوش می‌کردیم و سپس عمیقا در خصوص درس‌های آنها با یکدیگر بحث می‌کردیم.»

در جوانی بازنشسته شوید تا ثروتمند شوید!

یکی از مزایای بازنشسته شدن در جوانی این است که حالا وقت آزاد دارید تا ثروتمند شوید. رابرت کیوساکی و همسرش در جوانی خود را بازنشسته کردند. رابرت کیوساکی می گوید، یکی از دلایل بازنشستگی ما در جوانی این بود وقت خود را صرف ثروتمند شدن کنیم. برنامه ما این بود که از این فرصت برای سرمایه‌گذاری و ساختن کسب و کار استفاده کنیم. امروز، نه تنها شرکت‌های سهایم بزرگ املاکف بلکه یک انتشارات، یک شرکت معدن، یک شرکت فناوری و یک شرکت نفت تاسیس کرده‌ایم و همچنین سرمایه گذاری‌هایی هم در بازار سهام داریم.

ایراد داشتن یک شغل کارمندی این است که راه پولدار شدن را سد می‌کند. مردم می‌گویند «من پس از بازنشستگی به پول زیادی نیاز ندارم. وام خانه‌ام تمام خواهد شد و مخارج زندگی‌ام کاهش خواهد یافت.» درست است که مخارج زندگی شما ممکن است کاهش یابد، اما آنچه که افزایش می‌یابد، هزینه‌های پزشکی شماست. هم اکنون دارو، سلامتی و مراقبت دندانپزشکی برای بسیاری از شاغلان بسیار گران است.

رابرت کیوساکی

این اندیشه، رویای هر کسی است که بتواند در سنین جوانی آنقدر ثروت بیندوزد که خود زمان بازنشستگی‌اش را تعیین نماید. به گونه‌ای که بداند به قدری پول دارد که قادر است یک عمر بدون دغدغه مالی زندگی کند.

در کتاب جوان و ثروتمند بازنشسته شوید، رابرت کیوساکی، معلم مسائل اقتصادی با دیدگاهی عملی به شما می‌گوید که چگونه با برنامه ریزی پولی، نه تنها به ثروت دست پیدا کنید بلکه بتوانید آزادانه در مورد سن بازنشستگی‌تان تصمیم بگیرید. رابرت کیوساکی با تکیه بر تجارب شخصی خود (او در سن چهل و نه سالگی بازنشسته شد) به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با بهره‌گیری از سرمایه‌گذاری‌های هوشمندانه در زمینه املاک و بازار سهام، سرنوشت مالی‌تان را در دست بگیرید.

«پدر پولدار پدر بی پول، نقطه آغاز برای هر کسی است که می‌خواهد آینده مالی خود را به دست گیرد.»

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان

صالحیان را به اصالت می شناسند،
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان را به کیفیت و طبیعی بودن.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان
مطالب مرتبط با کتاب خوب