10 تا از بهترین کتاب های رابرت کیوساکی (2024)

بروز شده در درباره کتاب خوب (8 دقیقه مطالعه)
10 تا از بهترین کتاب های رابرت کیوساکی (2024)

رابرت تورو کیوساکی در 8 آوریل سال 1947 در هیلو، هاوایی، ایالات متحده آمریکا به دنیا آمد. رابرت کیوساکی یک تاجر برجسته، شناخته شده، مورد توجه و مورد ستایش و نویسنده عناوین بسیاری است.

  1. پدر پولدار پدر بی پول
  2. راهنمای سرمایه گذاری پدر پولدار
  3. جوان و ثروتمند بازنشسته شوید
  4. کسب ثروت به روش پدر پولدار
  5. بچه ثروتمند بچه زرنگ
  6. شانس دوباره
  7. چهار راه پولسازی
  8. تجارت در قرن 21
  9. مدرسه کسب و کار
  10. هوش مالی خود را افزایش دهید

حرفه رابرت، بر مستغلات و رشد دادن شرکت‌های کم‌سرمایه استوار بود اما در موسسه آموزشی او، مهم‌ترین چیزی که تعلیم داده می‌شود، عشق و استقامت واقعی او است. او این آموزش را با کمک گرفتن از مردان بزرگی چون اگ مندینو، زیگ زیگلار و آنتونی رابینز انجام می‌دهد. پیام رابرت کیوساکی آشکار است. «مسئولیت امور مالی‌ات را خود بر عهده بگیر، یا تا آخر عمر پذیرای دستورالعمل‌ها و فرمایشات دیگران باش. دست خودت است که ارباب پول باشی یا برده آن شوی.»

رابرت کیوساکی کلاس‌هایی دارد که از یک ساعت تا سه روز طول می‌کشد و به افراد درباره رموز ثروتمند شدن آموزش می‌دهد. گرچه سوژه گلاس‌های او شامل سرمایه گذاری با بالاترین بهره و کمترین ریسک، چگونه به فرزندانمان آموزش دهیم پولدار شوند و تاسیس شرکت‌ها و واگذاری آنها است، ولی پیام تکان‌دهنده و استوارش چیز دیگری است. این پیام چنین است: «نبوغ مالی را که در وجودتان خوابیده است بیدارش کنید. این نبوغ و استعداد آماده سربرآوردن است.»

در طول قرن اخیر که دوران تغییرات بزرگ است، پیام رابرت پیامی بسیار ارزشمند است.

به گفته آنتونی رابینز: «کار رابرت کیوساکی در امر آموزش، کاری نیرومند، عمیق، شگرف و دگرگون‌کننده است. من در برابر تلاش‌هایش سر تعظیم فرو می‌آورم و قویا به تمامی مردم، شرکت در این کلاس‌ها را توصیه می‌کنم.»

رابرت بیشتر به خاطر همکاری با Rich Global LLC به عنوان بنیانگذار و با شرکت پدر ثروتمند مشهور است. شرکت پدر پولدار شرکتی بود برای آموزش خصوصی، یعنی در امور مالی، که بینش مالی، اقتصادی و تجاری را به مردم از طریق کتاب‌های انگیزشی استثنایی و فیلم‌های آموزشی ارائه می‌کرد که کاریزما قدرتمند کیوساکی را نشان می‌داد. با این اوصاف، اکنون می‌توانیم به بهترین کتاب‌های رابرت کیوساکی نگاهی بیندازیم.

پدر پولدار پدر بی پول

این کتاب قطعا یکی از بهترین کتاب‌های رابرت کیوساکی است. «پدر پولدار، پدر بی پول» بدون شک مشهورترین اثر کیوساکی است، بیش از یک نسل را آگاه کرده است و افراد بی‌شماری را به سمت استقلال مالی سوق داده است. پدر پولدار، پدر فقیر اولین بار در سال 1997 منتشر شد و مانند بسیاری از کتاب‌های پدر پولدار، با همکاری شارون ال. لچتر نوشته شد. این مجموعه خود در مجموع از سیزده اثر تشکیل شده است.

پدر پولدار، پدر بی پول داستان جوانی رابرت است، زیرا او در واقع با دو پدر بزرگ می‌شد. اولین کسی که او را به عنوان پدرش می‌دانست، پدر واقعی خودش بود، مردی که در خلق او سهیم بود، و دیگری پدر صمیمی دوستش، به اصطلاح پدر ثروتمند بود.

رابرت تفاوت‌های این دو شخصیت را نه تنها از نظر مالی، بلکه در زندگی روزمره آنها نیز بیان می‌کند. این دو نفر در نحوه رسیدگی به پول، سرمایه‌گذاری، بدهی و امثال اینها با هم تفاوت داشتند و این نشان می‌داد.

البته، کار رابرت فقط بر روی پول متمرکز نیست، بلکه بر نحوه اندیشیدن به ما نیز آموزش داده می‌شود. در مورد اطرافیان، در مورد مدارس، اینکه چگونه فرصت‌ها به عنوان کارهای خطرناک تلقی می‌شوند، چگونه حتی وقتی پول فراوان است، نمی‌توان با آنها فکر کرد و اگر آن کار انجام می‌دهد، چرا این کار را انجام می‌دهد.

راهنمای سرمایه گذاری پدر پولدار

«راهنمای سرمایه‌گذاری پدر پولدار» در این باره است که ثروتمندان در چه چیزی سرمایه‌گذاری می‌کنند که فقرا و طبقه متوسط انجام نمی‌دهند! سومین قسمت از سری پدر پولدار رابرت کیوساکی و همچنین یکی از مورد علاقه ما است. این کتاب در سال 2000 منتشر شد.

در این کتاب، رابرت آماده است تا برخی از رازهایی را که افراد آگاه دوست دارند برای خود نگه دارند، به ما بدهد. سرمایه‌گذاری نام بازی است و رابرت می‌خواهد روی این بازی بریزد.

ثروتمند شدن یک مرز یک طرفه نیست، بلکه مکانی با رویکردهای متعدد است. یکی از قابل توجه‌ترین توصیه‌های کیوساکی این است که افراد متوسط روی راحتی و امنیت سرمایه‌گذاری می‌کنند، در حالی که اولویت‌های ثروتمندان در ثروتمندتر شدن است. این یک نمونه کامل از بهترین کتاب رابرت کیوساکی است.

جوان و ثروتمند بازنشسته شوید

منتشر شده در سال 2001، این کتاب در این باره است که چگونه به سرعت ثروتمند شویم و برای همیشه ثروتمند بمانیم! چیزی بیش از یک کتاب جالب است.

شاید تا به حال به بازنشستگی در جوانی فکر کرده باشید. چه احساسی به شما دست می‌دهد که این همه پول داشته باشید که برای خود آزادی مالی خلق کنید، زود و جوان بازنشسته شوید. رابرت افکار شما را شنیده است و کتاب «جوان و ثروتمند بازنشسته شوید» اینجاست تا همه شک و تردید هایی را که ممکن است داشته باشید برطرف کند. یک برنامه مالی ماهرانه طراحی شده است، زیرا مردی که در سن چهل و چهار سالگی بازنشسته شده است به شما توضیح می‌دهد که چگونه می‌توانید همین کار را انجام دهید.

کسب ثروت به روش پدر پولدار

کتاب «کسب ثروت به روش پدر پولدار» به شما کمک می‌کند جایگاهی فراتر از امنیت شغلی قرار بگیرید و سفر خود را برای رسیدن به دنیای استقلال مالی آغاز کنید. این کتاب از گزینه‌های جدید، راهکارهای جدید و آینده مالی جدید سخن می‌گوید. پدر پولدار می‌گفت: «هرگز بدون داشتن استقلال مالی، به آزادی واقعی دست نخواهی یافت.»

اگر آماده این سفر هستید یا سفرتان به سوی استقلال مالی را از قبل آغاز کرده‌اید، این کتاب عالی را به شما معرفی می‌کنم.

بچه ثروتمند بچه زرنگ

«بچه ثروتمند بچه زرنگ» کتابی است برای والدین و معلمین در سراسر دنیا. این کتاب برای والدینی نوشته شده است که برای آموزش ارزش قائل هستند، می‌خواهند به فرزندشان یک سرآغاز مالی و تحصیلی در زندگی بدهند و مایلند نقش فعالی برای تحقق آن داشته باشند. در عصر اطلاعات، آموزش خوب بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. اما سیستم آموزشی فعلی ممکن است تمام اطلاعات مورد نیاز فرزند شما را ارائه نکند. این کتاب برای پر کردن شکاف‌ها طراحی شده است: به شما کمک کند همان مهارت مالی الهام‌بخش و عملی را به فرزندتان بدهید که پدر پولدار رابرت کیوساکی به او داده است.

شانس دوباره

ما در جهانی در بحران هستیم. و هر بحرانی دو روی سکه دارد، خواه یک بحران رهبری، یک بحران اقتصادی، یک بحران آموزشی یا یک بحران اخلاقی. دو روی سکه بحران، خطر و فرصت هستند.

کتاب جدید رابرت کیوساکی، «شانس دوباره» برای پول شما، زندگی شما و دنیای ما، از درس‌های گذشته و ارزیابی بی‌رحمانه حال استفاده می‌کند تا خوانندگان را برای دیدن و تصرف آینده بهتر آماده کند.

مشکلات جهانی که ما با آن روبرو هستیم را نمی‌توان با همان ذهن‌ها و افرادی که آنها را خلق کرده‌اند حل کرد و دنیای امروز توانایی دیدن آینده و آماده شدن برای آنچه در پیش است را می‌طلبد، آماده شدن برای فرصت‌ها و همچنین چالش‌ها.

چه بخواهیم چه نخواهیم، همه ما درگیر بزرگترین رویداد تکاملی تاریخ بشر هستیم. عصر صنعتی به پایان رسیده است و عصر اطلاعات به شتاب ادامه می‌دهد. عوامل قابل مشاهده تغییر نامرئی شده اند و دیدن آنها سخت تر است. و آینده متعلق به کسانی است که می‌توانند ذهن خود را تربیت کنند، از گذشته برای دیدن آینده استفاده کنند و برای ایجاد تغییر مثبتی که می‌خواهند در زندگی خود ببینند گام بردارند.

شانس دوباره راهنمایی است برای درک اینکه چگونه گذشته آینده را شکل می‌دهد و چگونه می‌توانید از ابزارها و بینش‌های عصر اطلاعات برای ایجاد یک شروع تازه استفاده کنید. این کتاب راهنمای رویارویی مستقیم با خطرات بحران‌های اطراف ما و گام‌ها و نکاتی برای استفاده از فرصت‌هایی است که ارائه می‌دهند.

چهار راه پولسازی

کتاب معروف «چهار راه پولسازی» یا «ربع جریان نقدی پدر ثروتمند: راهنمای پدر ثروتمند برای آزادی مالی» در سال 1998 منتشر شد و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های رابرت کیوساکی است.

در اینجا، کیوساکی در مورد استراتژی‌ها و راهبردهای متعددی صحبت می‌کند که در اختیار مردم است تا نه تنها به یک نقطه امنیت شغلی، بلکه حتی به آزادی مالی برسند. چرا، اغلب از خود می‌پرسید، برخی افراد بیشتر از دیگران کار می‌کنند، چرا برخی مالیات سالانه کمتری می‌پردازند، چرا برخی ثروتمندتر هستند؟

ثروتمندان، افرادی هستند که مالیات کمتری می‌پردازند، وقت آزاد بسیار بیشتری دارند، در حالی که دیگران کارهای سخت‌تری را انجام می‌دهند.

تجارت در قرن 21

«کسب و کار قرن بیست و یکم» یک کتاب متفاوت است. با این وجود، این یک نوشته جذاب است که در سال 2010 منتشر شد. این اثر در کنار بهترین کتاب‌های پرفروش رابرت کیوساکی قرار دارد.

در تجارت قرن 21، رابرت کیوساکی به این فکر می‌پردازد که چگونه بازاریابی شبکه‌ای بازار جهانی را به تصرف خود درآورده است و چگونه این یک بخش مهم و ضروری برای هر کسی است که به دنبال ثروتمند شدن است. چه چیزی یک کسب و کار را موفق می کند، اما با بازاریابی شبکه‌ای که شرکت آماده به کارگیری آن است نیز تعیین می‌شود؟ خوب، بازاریابی یک عملیات چند سطحی است و به سختی می‌توان افکار کیوساکی را در یک بررسی خلاصه کرد.

کیوساکی معتقد است که داشتن یک تجارت شخصی راهی برای ثروتمند شدن است. یکی از اصول اساسی که به فرد امکان می‌دهد پول بیشتری به دست بیاورد این است که مراقب باشید که پولش کجا می‌رود. چهار راه پولسازی معروف او در اینجا ظاهر می شود، زیرا رابرت نیز در مورد دارایی‌ها صحبت می‌کند، و تنها پس از آن مدل بازاریابی شبکه‌ای خود را ارائه می‌دهد.

مدرسه کسب و کار

کتاب «مدرسه کسب و کار» برای افرادی که دوست دارند به مردم کمک کنند، منتشر شده در سال 2001، کتاب فوق‌العاده‌ای است که بدون شک یکی از بهترین کتاب‌های رابرت کیوساکی است.

هسته اصلی مدرسه کسب و کار بازاریابی شبکه‌ای با همه جنبه‌های آن است. رابرت کیوساکی قاطعانه معتقد است که از طریق بازاریابی شبکه‌ای ثروتمند نشده است، اما همچنین خاطرنشان می کند که یک یا دو چیز در مورد الگوی قرن بیست و یکم می‌داند. به قول خود رابرت، گرچه بازاریابی شبکه‌ای روشی بسیار مناسب برای ثروتمند شدن است، با این حال، به هیچ وجه راه آسانی نیست.

اولین هدف برای درک جامع از بازاریابی شبکه‌ای، ورود به شرکتی است که این تاکتیک را به طور ماهرانه به کار می‌گیرد. سپس، فرد باید خود را با برنامه‌های شرکت، با یادگیری و مطالعه از کسانی که در این زمینه موفق‌ترین هستند، آموزش دهد.

یک تیم همیشه به افراد اجازه می‌دهد تا راحت‌تر بر بازاریابی شبکه‌ای تسلط پیدا کنند، و همانطور که اشاره کردیم، بازاریابی شبکه‌ای یک راه حل یک شبه نیست، بلکه یک کار آهسته و پیوسته اما ارزشمند است. این کتاب بدون شک یکی از بهترین کتاب‌های رابرت کیوساکی است!

هوش مالی خود را افزایش دهید

آخرین کتاب از مجموعه پدر پولدار، کتابی نیست جز کتاب «هوش مالی خود را افزایش دهید». این کتاب کمی کمتر از دویست و پنجاه صفحه است، اما مملو از دانش و نکته‌های روشنگرانه است.

بهترین سرمایه گذاری که می‌توان انجام داد نه در تجارت املاک و مستغلات، نه در برنامه بازنشستگی و نه در بازار سهام است. بهترین سرمایه‌گذاری که یک فرد می‌تواند انجام دهد این است که زمان خود را برای درک چگونگی کارکرد امور مالی و چگونگی آماده‌سازی خود برای ثروتمند شدن در بلندمدت سرمایه‌گذاری کند، نه اینکه فقط یک دلار سریع خرج کند. برای ثروتمند شدن، به زبان عامیانه، ابتدا باید نحوه عملکرد پول را درک کرد.

از خود بپرسید که در حال حاضر چقدر ارزش دارید، شانس شما برای ثروتمند شدن چقدر است. محافظت از پول خود و یادگیری برخورد با مالیات. بودجه‌بندی بهترین دوست شماست، و این جنبه چیزی است که به برخی اجازه می‌دهد به قله‌هایی برسند که دیگران حتی نمی‌توانند ببینند. اولویت اصلی یادگیری است. کتابی ضروری و کتابی که به حق به عنوان یکی از بهترین کتاب‌های رابرت کیوساکی در تمام دوران تلقی می‌شود.

گلاب اصل قمصر تولید بهار امسال

گلاب صالحیان از مرغوب ترین نوع گل محمدی در جهان تولید می شود و دارای عطر خاص و بی نظیری است.

گلاب اصل قمصر تولید بهار امسال
مطالب مرتبط با کتاب خوب