ماساژ گردن: چگونه کتف و گردن خود را ماساژ دهید؟

بروز شده در درباره سلامتی (فقط 3 دقیقه مطالعه)
ماساژ گردن: چگونه کتف و گردن خود را ماساژ دهید؟

بیشتر مردم درد گردن و کتف را تجربه کرده اند. نگه داشتن گردن در وضعیت بد، نشستن نادرست پشت میز کار، تحرک کم، خم نگه داشتن گردن به مدت طولانی برای کار با تلفن همراه و جا به جا کردن کوله سنگین از جمله مواردی هستند که باعث گردن درد در جوانی می شوند.

ماساژ گردن، در کنار ورزشهای گردن، یکی از راههای کاهش تنش و رفع گردن درد است. با یک روش ساده ماساژ گردن می توانید به تنهایی، در هر زمان و مکانی گردن خود را ماساژ دهید. موقع ماساژ سعی کنید روی عضلاتی که احساس تنش دارند بیشتر تمرکز و به آرامی کار کنید.

قدم اول

گردن خود را به سمت عقب خم کرده، با انگشتان و کف هر دو دست قسمت پایینی گردن و دو طرف مهره های گردن را گرفته و فشار دهید. همینطور که با انگشتان خود عضلات گردن را فشار می دهید، به آرامی و بدون حرکت دادن گردن، سر خود را به سمت جلو حرکت دهید تا کردن به حالت کشیده درآید. 10 ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس به وضعیت عادی برگردید.

قدم دوم

برای گرم کردن عضلات گردن، با کف دستها پشت گردن را گرفته و از پایین تا بالا ماساژ دهید. سپس با انگشتان هر دو دست، فشاری عمیق به صورت دایره وار روی کل ناحیه گردن ایجاد کنید. البته مراقب باشید که به مهره های گردن فشار وارد نکنید.

قدم سوم

دست چپ خود را روی کتف راست خود قرار داده و و عضلات کتف را بفشارید. فشار را حفظ کرده و به آرامی کتف خود را به سمت عقب بچرخانید. شنیدن صدای جرق جرووق نشاندهنده این است که عضلات گرفته اند و نیاز به نرمش آرام برای باز شدن دارند. همین کار را با کتف سمت چپ انجام دهید.

قدم چهارم

دست راست خود را از آرنج خم کرده، به گونه ای که که مچ دست راست به صورت آزاد و رها کنار گوش چپ قرار گیرد. آرنج دست راست را با دست چپ نگه دارید تا بتوانید به راحتی برای مدتی در این وضعیت بمانید. با این کار گردش خون تازه ای در ناحیه کتف ایجاد می کند. همین کار را با دست چپ انجام دهید.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان

صالحیان را به اصالت می شناسند،
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان را به کیفیت و طبیعی بودن.

دنبال کنید
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان