شش سوال ساده برای داشتن زندگی بهتر

بروز شده در درباره مهارت زندگی (فقط 3 دقیقه مطالعه)
شش سوال ساده برای داشتن زندگی بهتر

شما می توانید با طرح پرسش های ساده، افکار و احساسات، شور و شوق زندگی و سرنوشت نهایی تان را دگرگون سازید.

وقت آن رسیده که با پاسخ دادن به پرسش های ساده و مهم به زندگی ایده آل خود دست یابید. پس همین حالا یک خودکار و کاغذ بردارید و پاسخ پرسش هایی که می خواهم از شما بپرسم را یادداشت کنید.

پرسش نخست
«چه چیز زندگی تو عالی و درخشان است؟»

چند دقیقه فکر کنید. اگر برای این پرسش پاسخی نیافتید، آن گاه از خود بپرسید: «اگر می خواستم، چه چیزی می توانست در زندگی ام عالی و درخشان باشد؟» به مدت یک تا دو دقیقه هر پاسخی را که به ذهنتان می رسد بنویسید. هر چیزی که در زندگی تان در حد عالی و درخشان است؛ خانواده، دوستانتان، این که قرار است روابطتان را بهبود بخشید یا دوستان جدیدی پیدا کنید. هر چیز درخشان زندگی تان و هر چیزی را که می تواند خوشحالتان کند یادداشت کنید.

پرسش دوم
«چه کاری هنوز ناتمام مانده است؟ چه چیزهایی هنوز کامل نشده اند؟»

توجه داشته باشید که من گفتم «چه چیزهایی هنوز کامل نشده اند؟» این پرسش دارای پیش فرض است، االبته از نوع مثبت و خوب آن، زیرا به این نکته اشاره دارد که ممکن است چیزی هنوز کامل نشده باشد اما قرار است در آینده کامل شود. پرسیدن «چه چیزی در زندگی ام کامل نیست؟» با «چه چیزی نادرست و دچار اشکال است؟» متفاوت است. با هدایت تمرکزتان در این جهت، احساس کاملا متفاوتی به شما دست می دهد.

پس در مورد این که چه چیزی در زندگی تان کامل نیست بیندیشید و بکوشید در پاسخ دادن به این پرسش با خود روراست باشید.

پرسش سوم
«برای بهتر کردن زندگی ات قصد دارم چه کاری انجام دهی؟»

از خودت بپرس: «برای این که زندگی ام مطابق میلم پیش برود قصد دارم همین الان، امروز، فردا، این هفته و این ماه چه کاری انجام دهم؟» این از آن پرسش هایی است که تمرکز شما را بر راه حل قرار می دهد.

پرسش چهارم
«برای افزودن شگفتی، نشاط و شادابی هر چه بیشتر به زندگی ات، چه کارهای متفاوتی می توانی انجام دهی تا از زندگی لذتی بیشتر ببری؟»

در مورد کارهایی که امشب، فردا یا هر زمان دیگری می توانید انجام دهید فکر کنید. هر چیز خودجوش یا هر کاری که وجودتان را شکوفا خواهد ساخت و امکاناتی تازه در اختیارتان قرار خواهد داد که قبلا فکرش را نکرده بودید.

پرسش پنجم
«کنجکاوم بدانم که در زندگی ات از چه چیزی هیجان زده هستی؟»

اگر پاسخ می دهی: «هیچ چیز.» بگو ببینم: «اگر می خواستی، از چه می توانستی هیجان زده باشی؟»، «از چه چیز زندگی ات به خود می بالی؟»، «نقطه درخشان زندگی تو چیست؟»

پرسش ششم
«در زندگی ات شکرگزار چی هستی؟» سلامتی؟ خانواده؟ پدر؟ مادر؟ کار؟ تحصیلات؟ چه کسی را دوست داری و چه کسی تو را دوست دارد؟

یادتان باشد که بر هر چه تمرکز کنید به آن می رسید. پس همین الان بر این عشق و علاقه تمرکز کنید و ببینید چه احساس به شما دست می دهد.

گلاب اصل قمصر تولید بهار امسال

گلاب صالحیان از مرغوب ترین نوع گل محمدی در جهان تولید می شود و دارای عطر خاص و بی نظیری است.

گلاب اصل قمصر تولید بهار امسال
مطالب مرتبط با مهارت زندگی
اعتماد به نفس چیست؟
اعتماد به نفس چیست و چه اهمیتی دارد؟ راه افزایش اعتماد به نفس، عزت نفس و خودباوری
6 راه افزایش اعتماد به نفس
افزایش اعتماد به نفس برای اینکه بهترین عملکرد خود را داشته باشید و احساس فوق‌العاده‌ای نسبت به خودتان داشته باشید