خواص عرقیات گیاهی برای لاغری و کاهش اشتها

بروز شده در درباره زندگی سالم (فقط 4 دقیقه مطالعه)
خواص عرقیات گیاهی برای لاغری و کاهش اشتها

کنترل وزن با سلامت عمومی بدن رابطه مستقیمی دارد. بنابراین، شاید به جرات بتوان گفت که کاهش وزن مستلزم برخورداری از سلامت بدنی است. در ادامه به بررسی عرقیات گیاهی موثر در کاهش وزن می پردازیم.

گلاب

از زمان‌های دور، خواص گلاب برای لاغری شناخته شده است. امروز هم بسیاری از افراد در رژیم‌های زیبایی و تناسب اندام خود از فواید گلاب بهره می‌گیرند. مزایای گلاب برای سلامتی بسیار زیاد و قابل توجه است.

واقعیت این است که با استفاده از خواص گلاب برای لاغری، می‌توان به وزن و شرایط فیزیکی دلخواه رسید. اگر شما هم تمایل دارید اندکی وزن خود را کاهش داده یا آن را کنترل کنید، می توانید دمنوش گل سرخ را به برنامه غذایی روزانه خود اضافه کنید. نوشیدن این چای، علاوه بر اثر گذاری سریع بر شرایط روحی و بهبود آن در کاهش وزن هم موثر خواهد بود

دمنوش گلاب با غنچه گل محمدی در فنجان

مطالعات نشان داده اند، مصرف گلاب و گل سرخ به تقویت عملکرد دستگاه گوارش و بهبود روند هضم غذا کمک می‌کند. مصرف گلاب به رشد باکتری‌های مفید موجود در سیستم گوارش کمک کرده و به عنوان یک درمان گیاهی اثر گذار برای برطرف کردن یبوست یا بهبود اسهال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مصرف گلاب با از بین بردن التهابات دستگاه گوارش و سایر اندام‌های بدن می‌تواند در کاهش وزن موثر باشد. مصرف مداوم گلاب به عنوان نوعی نوشیدنی بدون کافئین و جایگزین کردن آن با قهوه یا چای در کنترل اشتها و کاهش وزن تاثیرگذار است.

عرق بهار نارنج

از فواید عرق بهار نارنج و عصاره روغنی حاصل از پوست درخت آن می توان افزایش سوخت و ساز بدن و ضربان قلب، مهار اشتها و مقابله با تجمع سلول های چربی را نام برد. خاصیت عرق بهار نارنج در کاهش وزن، حاصل وجود ترکیبات شیمیایی مختلفی است که از آن جمله می توان به سینفرین (synephrine) اشاره کرد. سینفرین نوعی آلکالوئید است که در ایجاد تغییرات متابولیکی و تنظیم سوخت و ساز کبد نقش موثری را برعهده دارد. این ماده در پایین آوردن قند خون و آزاد شدن سلول های چربی در جریان خون کمک کرده و از تجمع آنها جلوگیری می کند. همچنین، افزایش نرخ مصرف کالری حاصل از هضم مواد غذایی را نیز میتوان به عنوان اصلی ترین خاصیت عرق بهار نارنج برشمرد. این همان چیزی است به طور معمول در بدن افراد لاغر اتفاق می افتد.

شکوفه های بهارنارنج اصل شیرازی

از خواص عرق بهار نارنج می توان به توانایی آن در بهبود سوخت و ساز بدن اشاره کرد. به همین دلیل، در ساخت اغلب محصولات کاهش وزن و مکمل های گیاهی مورد استفاده قرار می گیرد. خواص عرق بهار نارنج برای لاغری موجب می شود که ترکیب این ماده با کافئین در تهیه محصولات پایین آورنده وزن مورد استفاده قرار گیرد.

از جمله خواص عرق بهار نارنج می توان به تأثیر آن در تحریک و تسریع ضربان قلب و افزایش فشار خون اشاره کرد. به همین دلیل، افراد مبتلا به بیماری فشار خون بالا باید از مصرف آن اجتناب کرده یا پیش از مصرف باید با پزشک خود در این باره مشورت کنند.

عرق زیره

زیره منبع بسیار غنی از فیبر خوراکی است. این ماده در دفع ضایعات غذایی، حفظ سلامت دستگاه گوارش و جلوگیری از یبوست نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. بنابراین، از مهم‌ترین خواص عرق زیره می‌توان به بهبود عملکرد دستگاه گوارش و افزایش حرکت روده اشاره کرد. مقابله با عوامل سرطان‌زا در روده و محافظت از غشاء مخاط روده نیز از دیگر فواید عرق زیره به شمار می‌رود. این امر، ناشی از وجود فیبر فراوان در این گیاه است که به دفع سموم بدن کمک کرده و از تجمع و جذب دوباره آن ها توسط روده جلوگیری می‌کند. کاهش سطح کلسترول خون هم یکی دیگر از فواید عرق زیره است. بخش عمده‌ای از این خاصیت هم به واسطه وجود منبع سرشار فیبر در زیره امکان پذیر است.

دانه های زیره سبز

خواص عرق زیره برای لاغری از دیر باز شناخته شده است. این گیاه از جمله موادی است که به طور سنتی برای درمان چاقی مورد استفاده قرار می گرفته است. مطالعات نشان داده اند که مصرف 30 میلی لیتر عرق زیره در روز می‌تواند به شکل قابل توجهی در کاهش وزن، پائین آوردن شاخص توده بدنی و میزان چربی ناحیه کمر و باسن و افزایش حجم ماهیچه‌های بدن موثر باشد. بدیهی است که مصرف این ماده به همراه دنبال کردن رژیم غذایی سالم و انجام مداوم تمرینات ورزشی از تأثیر به مراتب بیشتری برخوردار خواهد بود. به منظور اثبات خواص عرق زیره برای لاغری، مطالعات متعددی انجام گرفته اند. اغلب این مطالعات، مزایای عرق زیره در این زمینه را تایید کرده اند.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان

صالحیان را به اصالت می شناسند،
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان را به کیفیت و طبیعی بودن.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان
مطالب مرتبط با زندگی سالم
عرقیات گیاهی ضد استرس
عرقیات گیاهی می توانند در کنترل استرس و اضطراب شما مفید باشد. گلاب، عرق آویشن و عرق بابونه ، سه نوع از این عرقیات گیاهی هستند
گردن درد در جوانی
به لطف وجود گوشی همراه و دستگاه های هوشمند، گردن درد یکی از مشکلات رایج و مداوم بزرگسالان در سنین جوانی است.
18 فروردين روز سلامت و روز بهداشت جهاني
18 فروردین روز جهانی سلامت است. سازمان جهانی بهداشت هر ساله، 7 آوریل را که مصادف با روز تاسیس سازمان جهانی بهداشت است، به عنوان روز جهانی سلامت جشن می گیرد