قورباغه ات را قورت بده! اثر برایان تریسی

بروز شده در درباره کتاب خوب (فقط 5 دقیقه مطالعه)
قورباغه ات را قورت بده! اثر برایان تریسی

کتاب «قورباغه را قورت بده!» اثر برایان تریسی که بیش از 450 هزار نسخه فروخته و به 23 زبان مختلف ترجمه شده است، 21 راه عالی و موثر برای توقف تعلل کردن و دستیابی به نتایج بیشتر معرفی می‌کند.

کتاب قورباغه ات را قورت بده!

افراد موفق با ایجاد عادت‌هایی که به آنها کمک می‌کند سازنده و مثبت اندیش باشند به موفقیت رسیده‌اند. این عادت‌ها آنها را برای رسیدن به اهداف بعدی تنظیم می‌کند. یکی از این عادت‌های مهم خوردن قورباغه است.

ممکن است کمی عجیب به نظر برسد، اجازه بدهید توضیح بدم که دقیقا چگونه «آن قورباغه را بخورید» تا به اهداف خود برسید و زندگی بهتری داشته باشید.

داستان قورباغه را قورت بده!

مارک تواین یک بار گفت که اگر اولین کاری که هر روز صبح انجام می‌دهید خوردن یک قورباغه زنده است، می‌توانید روز خود را با رضایت از دانستن اینکه احتمالا این بدترین اتفاقی است که در طول روز برای شما رخ می‌دهد، سپری کنید.

نگران نباشید، قرار نیست واقعا یک قورباغه زنده را بخورید تا موفق شوید.

قورباغه

در حقیقت قورباغه شما، بزرگترین و مهم‌ترین کاری است که باید انجام دهید، کاری که احتمالا از انجامش فرار می‌کنید. بنابراین، «قورباغه ات را قورت بده» به این معنی است که اگر در روز چند کار برای انجام دادن داشته باشید، اول از همه از بزرگترین، سخت‌ترین و مهم‌ترین کار خود شروع کنید. خود را ملزم کنید تا این کار را فورا و بدون از دست دادن فرصت شروع کنید و تا انجام کامل آن دست از کار نکشید.

چطور قورباغه را قورت بدهیم!

کلید رسیدن به عملکرد عالی و موفقیت این است که همیشه وظایف سخت و اصلی را هر روز صبح زود انجام دهید. پس بهتر است قبل از انجام هر کاری مهارت خود را برای قورت دادن قورباغه توسعه دهید. این مهارت همه انسان‌های موفق است که کارهای بزرگ انجام می‌دهند. در این کتاب نحوه قورت دادن قورباغه به دلپذیرترین شکل ممکن آمده است.

نگرش مثبت داشته باشید

وقتی تجربیات، افکار و احساسات مثبتی دارید، بدن شما در واقع به ترشح اندورفین در مغز واکنش نشان می‌دهد. اندورفین به شما احساس شادی، رضایت و لذت می‌دهد. شما می‌توانید از این طریق انگیزه، اعتماد به نفس و شایستگی خود را افزایش دهید.

اگر به اندازه کافی تمرین کنید، خیلی زود نگرش مثبت در شما تبدیل به یک عادت می‌شود تا جایی که به طور ناخودآگاه شروع به سازماندهی زندگی خود کرده به گونه‌ای که همیشه وظایف و کارهای مهم‌تر را اول از همه شروع و انجام می‌دهید. به مرور زمان به نگرش مثبت معتاد می‌شوید و قورت دادن قورباغه برایتان خوشایند خواهد بود.

برای خود اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت تعیین کنید، اهدافی که مشخص، قابل اندازه‌گیری، در دسترس، واقع‌گرایانه و زمان‌بندی شده باشند. این اهداف مانند یک قلاب ماهیگیری شما را به دنبال خود می‌کشند، به گونه‌ای که با انجام هر کاری در راستای اهداف شما، سیستم پاداش و لذت مغز شما را فعال کرده و احساس رضایت ایجاد می‌کند.

دنبال راه میانبر نباشید!

هیچ راه میانبری برای رسیدن به موفقیت پایدار وجود ندارد. هر چقدر هم کتاب بخوانید، ویدیو ببینید و به پادکست گوش کنید، موفقیت سریع بدست نمی‌آید، پیروزی‌های بزرگ نصیب کسانی می‌شود که صبورند و برای وقت می‌گذارند.

تمرین کلید تسلط به هر مهارتی است. خوشبختانه ذهن انسان مانند هر ماهیچه دیگری است. با استفاده و تمرین قوی‌تر و توانمندتر می‌شود. با تمرین کردن می‌توانید هر مهارتی را یاد بگیرید یا هر عادتی را که می‌خواهید در خود ایجاد کنید.

وقتی هر روز برای قورت دادن قورباغه تلاش می‌کنید، به زودی برای روبرو شدن با مهم‌ترین و سخت‌ترین کار روز احساس رضایت و خوشحالی خواهید کرد.

هر بار یک قورباغه را قورت بده!

چند کار را با هم انجام ندهید. اگر امروز دو کار مهم برای انجام دادن دارید، ابتدا از بزرگترین، سخت‌ترین و مهم‌ترین کار شروع کنید. اگر سعی کنید بیش از توان خود کار کنید (دو قورباغه را همزمان قورت بدهید) همه چیز سخت می‌شود و در نهایت قورباغه ها در گلویتان گیر می‌کنند. عملکردتان افت می‌ند.

شاید انجام کارهای بزرگ با هم هیجان‌انگیز باشد، اما به خاطر داشته باشید هدف اصلی قورت دادن قورباغه، تمرکز روی انجام یک کار بزرگ در یک زمان است. برای موفقیت در زندگی باید منظم باشید، وقتی کاری را شروع می‌کنید، تا زمانی که آن کار به طور کامل انجام شود، سراغ کار دیگری نروید.

اقدام کنید

افراد موفق کسانی هستند که اول از همه به انجام وظایف اصلی خود می‌پردازند و به طور منظم و پیوسته تا زمانی که آن وظایف کامل شوند، کار می‌کنند.

تعلل کردن یکی از بزرگترین مشکلات در دنیای امروزی است. بسیاری از مردم کار کردن را با موفقیت اشتباه می‌گیرند. آنها مدام صحبت می‌کنند، جلسات بی‌پایان برگزار می‌کنند و برنامه‌های فوق‌العاده می‌سازند، اما در نهایت، کار واقعی انجام نمی‌شود و نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.

به عنوان مثال، اگر تا به حال آرزو کرده‌اید که برای پیشرفت شغلی، رشد کسب و کار یا بهبود زندگی دیگران، نویسنده کتاب مشهوری باشید، باید بدانید تا زمانی که خواسته خود را از رویا به هدف تغییر ندهید، هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد. حتی اگر هدف داشته باشید، شما هنوز باید اقدام کنید و فورا شروع به نوشتن کنید تا به موفقیت برسید. رویای شما تنها زمانی می‌تواند نتایج پایداری داشته باشد که برای افکار خود عمل کنید، هدف را تعیین کنید و یاد بگیرید که چگونه کتاب بنویسید.

همین امر در مورد سایر ایده‌های فوق‌العاده‌ای که به ذهن شما می‌رسد صادق است، بنابراین مطمئن شوید که به سرعت بر اساس چنین شهودی عمل کنید و با هر کاری که به شما کمک می‌کند بیشترین بهره‌وری را داشته باشید، شروع کنید.

از خود بپرسید: «اگر امروز فقط می‌توانستم یک کار را انجام دهم، کدام یک بیشترین تفاوت را ایجاد می‌کرد یا من را به اهدافم نزدیک‌تر می کرد؟»

قورباغه شما چیست؟

کاری که از انجام دادن آن متنفر هستید اما برای رسیدن به هدف باید انجام دهید، چیست؟

چه کاری شما را به سوی موفقیت پیش می‌برد؟

قورباغه خود را انتخاب کنید، هر روز صبح که از خواب بیدار می‌شوید، ابتدا آن کار را انجام دهید. آن قورباغه را قورت بده!

به یاد داشته باشید که مهم نیست کجا هستید، مهم این است که کجا می‌روید.

درباره برایان تریسی

برایان تریسی (Brian Tracy) یک نویسنده و سخنران مشهور در زمینه خودیاری و موفقیت است. او یکی از بهترین مربیان فروش و موفقیت در زندگی شخصی است. او بیش از 60 کتاب و بیش از 500 فایل صوتی و تصویری آموزشی درباره فروش، مدیریت، موفقیت در کسب و کار و توسعه فردی منتشر کرده است. کتاب‌های برایان از پرفروش‌ترین آثار در زمینه موفقیت هستند. هدف برایان این است که به شما کمک کند تا به اهداف شخصی و کاری خود سریعتر و آسانتر دست پیدا کنید.

برایان تریسی

منبع: Eat That Frog, Brian Tracy
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان

صالحیان را به اصالت می شناسند،
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان را به کیفیت و طبیعی بودن.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان
مطالب مرتبط با کتاب خوب