پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی

بروز شده در درباره کتاب خوب (فقط 5 دقیقه مطالعه)
پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی

آنچه ثروتمندان در مورد پول به فرزندان خود می آموزند که طبقه فقیر و متوسط آموزش نمی دهند!

کتاب «پدر پولدار پدر بی پول» رابرت کیوساکی درباره آموزش مهارت مالی شخصی است. آوریل 2022، 25 سال از زمانی که رابرت کیوساکی کتاب پدر پولدار پدر بی پول را در عرصه امور مالی شخصی به چاپ رساند، می‌گذرد.

کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی

پدر پولدار پدر بی پول برای هر کسی که علاقه‌مند به ثروتمند شدن و دستیابی به آزادی مالی است، خواندنی است. این کتاب توصیه‌های عملی ارائه می‌دهد، باورهای مالی سنتی را به چالش می‌کشد، و الهام‌بخش و انگیزه‌ای برای اقدام است. این کتاب، کتاب شماره 1 در زمینه مالی شخصی در تمام دوران است. به ده ها زبان ترجمه شده و در سراسر جهان فروخته می‌شود.

در این دنیای رقابتی تجاری، بدترین توصیه ای که می توانید به فرزندتان بدهید این است که «به مدرسه برود، نمرات خوب بگیرید و به دنبال شغلی امن و مطمئن باشید.» رابرت کیوساکی توصیه‌های خود را در سال 1997 نوشت، اما آنها اکنون بیش از هر زمان دیگری معتبر هستند. برخی از اصولی که توسط «پدر پولدار پدر بی پول» بیان شده به شرح زیر است:

ثروتمندان برای پول کار نمی کنند

ثروتمندان پول دارند تا برایشان کار کنند، اما فقرا و طبقه متوسط برای کار کردن برای پول تلاش می‌کنند. داشتن یک زندگی بسته به اندازه چک، راه درستی برای زندگی کردن نیست. ریسک‌های حساب شده در واقع دستوری برای ثبات مالی است. اقتصاددانان دریافته‌اند که بین سال‌های 2009 تا 2012، 95 درصد از درآمد نصیب کارآفرینان و سرمایه‌گذاران می‌شود، نه کارمندان، و این به وضوح ثابت می‌کند که ثروتمندترین افراد درآمد بیشتری دارند.

دانستن تفاوت بین دارایی و بدهی

در مورد اینکه دارایی‌ها و بدهی‌ها چیست آگاه باشید. ثروتمندان با تولید دارایی ثروتمند می‌شوند، اما طبقه فقیر و متوسط بدهی‌هایی به دست می‌آورند که فکر می‌کنند دارایی هستند. در حین انتشار کتابش، هر ناشری که کتابش را رد می‌کرد، از این درس که خانه یک فرد دارایی نیست انتقاد می‌کرد. در ابتدا اعتقاد بر این بود که یک خانه بزرگترین سرمایه گذاری است که می‌توان انجام داد. در سال 2007، مردم متوجه شدند که یک خانه یک دارایی نیست، زمانی که «وام‌گیرندگان گران‌قیمت شروع به نکول در وام‌های گران قیمت خود کردند».

دارایی خود را قوی بسازید و نگه دارید

به جای ستون بدهی‌ها، روی ستون دارایی‌های خود تمرکز کنید تا از نظر مالی ایمن شوید. روی خرید دارایی‌های واقعی تمرکز کنید، نه بدهی‌ها، نه دارایی‌های شخصی که وقتی در خانه هستید هیچ ارزشی ندارند. به قول آقای کیوساکی، «دارایی چیزی است که پول را در جیب من می‌گذارد. بدهی چیزی است که پول را از جیب من خارج می کند.

قدرت شرکت را بشناسید

یک شرکت دارای دو مزیت اصلی است: مزایای مالیاتی و محافظت در برابر دعاوی حقوقی. دانستن این موضوع بسیار مفیدتر است و شما را ثروتمندتر از اینکه یک کارمند یا صاحب یک کسب و کار کوچک باشید می کند.

ثروتمندان هوش مالی دارند

عدم اعتماد به نفس ما را عقب نگه می‌دارد و نه کمبود اطلاعات فنی. ثروتمند بودن هم به دانش مالی و هم به شجاعت نیاز دارد. آنها خود را با افراد باهوش پیوند می‌دهند. آنها هوش مالی دارند. آنها با افرادی کار می‌کنند یا استخدام می‌کنند که باهوش تر از خودشان هستند. افراد طبقه متوسط یا فقیر اغلب از پرداخت مالیات کمتر ثروتمندان به جای تمرکز بر یادگیری بیشتر از آنها شکایت دارند. وقتی رئیس جمهور مالیات ها را افزایش می دهد، برای طبقه متوسط است، نه ثروتمندان.

برای یادگیری کار کنید، برای پول کار نکنید

یادگیری مهارت‌های جدید می‌تواند یک جهش تصاعدی باشد. مردم در سراسر جهان باهوش، با استعداد و تحصیل کرده هستند. بنابراین، استعداد هرگز نمی تواند کافی باشد. همانطور که آقای کیوساکی در کتاب خود اشاره می‌کند، "رهبری چیزی است که شما باید در آینده یاد بگیرید."

داستان کتاب

پدر پولدار پدر بی پول داستان بزرگ شدن رابرت با دو پدر است، پدر واقعی او و پدر بهترین دوستش، پدر ثروتمندش، و روش‌هایی که هر دو مرد افکار او را در مورد پول و سرمایه‌گذاری شکل دادند. این کتاب این افسانه را منفجر می‌کند که برای ثروتمند شدن باید درآمد بالایی به دست آورید و تفاوت بین کار کردن برای پول و اینکه پولتان برای شما کار کند را توضیح می‌دهد.

یک فنجان قهوه در کنار کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی

در نسخه بیست و پنجمین سالگرد این کتاب، رابرت ویرایشی را در مورد آنچه در 25 سال گذشته در رابطه با پول، سرمایه‌گذاری و اقتصاد جهانی دیده‌ایم ارائه می‌کند. میله‌های کناری کتاب خوانندگان را به سرعت به جلو می‌برد - از سال 1997 تا امروز - همانطور که رابرت ارزیابی می‌کند که چگونه اصولی که پدر ثروتمندش آموزش داده در آزمون زمان ایستاده است.

از بسیاری جهات، پیام‌های پدر پولدار پدر بی پول، پیام‌هایی که دو دهه پیش مورد انتقاد و چالش قرار گرفتند، امروز از 25 سال پیش معنادارتر، مرتبط‌تر و مهم‌تر هستند.

درباره رابرت کیوساکی

مثل همیشه، خوانندگان می‌توانند انتظار داشته باشند که رابرت صریح، روشنگر باشد و به تکان دادن بیش از چند قایق ادامه دهد.

آیا چند سورپرایز وجود خواهد داشت؟ غافلگیر خواهید شد.

پدر پولدار پدر بی پول این افسانه را منفجر می کند که برای ثروتمند شدن باید درآمد بالایی کسب کنید. این باور که خانه شما یک دارایی است را به چالش می‌کشد. به والدین نشان می‌دهد که چرا نمی‌توانند برای آموزش پول به فرزندان خود به سیستم مدرسه تکیه کنند.

یکبار برای همیشه دارایی و بدهی را تعریف می کند. به شما می‌آموزد که برای موفقیت مالی آینده به فرزندان خود در مورد پول چه چیزهایی را آموزش دهید.

گلاب اصل قمصر تولید بهار امسال

گلاب صالحیان از مرغوب ترین نوع گل محمدی در جهان تولید می شود و دارای عطر خاص و بی نظیری است.

گلاب اصل قمصر تولید بهار امسال
مطالب مرتبط با کتاب خوب