هنر فروش کردن اثر برایان تریسی

بروز شده در درباره کتاب خوب (فقط 3 دقیقه مطالعه)
هنر فروش کردن اثر برایان تریسی

کتاب «هنر فروش کردن» اثر برایان تریسی (نویسنده کتاب قورباغه ات را قورت بده!) چاپ انتشارات توماس نلسون در سال 2007 درباره آموزش راه کسب درآمد بیشتر و سریعتر در دنیای فروش حرفه‌ای است. بیش از هر موقع دیگری فروش کنید، تکنیک امتحان شده فروش از زبان برایان تریسی.

کتاب هنر فروش کردن اثر برایان تریسی

داستان هنر فروش کردن

به موقع سر قرار ملاقات رسیدید، شیک و مرتب لباس پوشیده‌اید و محصول خود را به خوبی ارائه دادید. خریدار احتمالی کاملا علاقه‌مند است، سوالات زیادی می‌پرسد و به نظر می‌رسد که قصد خرید دارد، اما وقت سفارش دادن که می‌رسد، خریدار می‌گوید: «باید درباره‌اش فکر کنم.» یا «با شما تماس خواهم گرفت.» شما می‌دانید که این جملات یعنی قرار نیست از شما خرید کند. اگر فروشنده باشید، حتما این مشکل را تجربه کرده‌اید.

مشکل از کجاست؟ نه محصول، نه قیمت، نه بازار و نه شرایط رقابت مانعی بر سر راه فروش کردن شما نیست، بلکه اشکال از خود فروشنده است. شاید از قطعی کردن فروش می‌ترسید. احتمالا فروش را قطعی نکرده‌اید! حتما با خود می‌گویید: «چی؟! معلومه که این کار را انجام دادم، من یک فروشنده‌ام. خریدار می‌دانست که قرار است چیزی به او بفروشم.»

برایان تریسی برای حل این مشکل چه کار کرد: یک روزی به این نتیجه رسیدم که شکست کافی است. این بار وقتی یکی از مشتریان به من گفت: «بگذار در این باره فکر کنم. دوباره با من تماس بگیر.» جواب دادم: «من دوباره به کسی زنگ نمی‌زنم.»

مشتری حیرت‌زده پرسید: «ببخشید، شما دوباره تماس نمی‌گیرید.»

«نه، شما همه اطلاعات لازم را دارید و می‌توانید تصمیم بگیرید، چرا کالا را نمی‌خرید؟» مشتری نگاهی به من انداخت و گفت: «بسیار خوب، اگر دوباره تماس نمی‌گیرید، فکر می‌کنم بهتر است محصول شما را بخرم.»

به سراغ مشتری بعدی رفتم، کالایم را به او معرفی کردم، وقتی او فرصتی خواست که درباره کالا فکر کند، همان جواب قبلی را به او دادم: «من دوباره زنگ نمی‌زنم.» و او گفت: «بسیار خوب، می‌خرم.»

بعد از آنکه در مدت 45 دقیقه 3 بار فروش کردم، انگار در هوا راه می‌رفتم. در مدت یک ماه تمام رکوردهای فروش شرکتم را شکستم. به سمت مدیر فروش رسیدم و درآمدم 20 برابر افزایش یافت. با گذشت سالها به این نتیجه رسیدم که تسلط داشتن به قطعی کردن فروش روی فروش تاثیر تعیین‌کننده‌ای دارد.

آنچه در این کتاب می‌آموزید

آنچه در این کتاب به شما آموزش داده می‌شود زندگی و کار شما را در فروشندگی متحول می‌کند. این کتاب تجربه برایان تریسی است درباره آنچه به قطعی کردن فروش و انجام یک فروش موفق می‌انجامد.

برایان تریسی به شما آموزش می‌دهد قدم به قدم، فروش را به شما آموزش می‌دهد، اینکه چه بگویید، چگونه برای قطعی کردن فروش سوال کنید، چگونه به تمامی جوانب فروش در هنگام ملاقات با مشتری تسلط داشته باشید و نتیجه‌ای که می‌خواهید را بدست آورید. اگر می‌خواهید یک فروشنده حرفه‌ای باشید، بهتر است کتاب هنر فروش کردن را بخوانید.

وقتی راه درست قطعی کردن فروش را بیاموزید، استرس و اضطراب کمتری خواهید داشت، دقیقا می‌دانید چه باید بگویید و بیشتر از قبل فروش می‌کنید. درامد بیشتری را سریعتر از قبل بدست می‌آورید.

سخن آخر

از امروز مصمم شوید که بهره‌وری و درآمد خود را دو برابر کنید. هر روز خود را از قبل برنامه‌ریزی کنید، فهرستی از همه کارهایی که باید انجام دهید بنویسید و اولویت آنها را مشخص کنید. همیشه با مهم‌ترین کاری شروع کنید که در پیش دارید.

همیشه به مهارت‌های خود بیفزایید. از خود بپرسید: کدام مهارت است که اگر آن را بیاموزم به من این امکان را می‌دهد که درآمدم را دو برابر کنم. هر روز 60 دقیقه کتاب و مطلب بخوانید، سالی چهار بار در سمینارها شرکت کنید، به نوارهای آموزشی گوش بدهید و هرگز از بهتر شدن دست نکشید.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان

صالحیان را به اصالت می شناسند،
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان را به کیفیت و طبیعی بودن.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان
مطالب مرتبط با کتاب خوب