شانس دوباره اثر رابرت کیوساکی

بروز شده در درباره کتاب خوب (فقط 4 دقیقه مطالعه)
شانس دوباره اثر رابرت کیوساکی

شاهکاری تازه از رابرت تی کیوساکی «شانس دوباره» برای پولتان، برای زندگی شما و برای خودتان. در این کتاب شما چیزهای زیادی در مورد خطرات و بهترین فرصتها در بحرانهای مالی دنیا یاد می‌گیرید.

شانس دوباره کتاب رابرت کیوساکی

مهم است بدانید کلیدی‌ترین واژه دنیای امروز «بحران» است. همیشه به خاطر داشته باشید برای هر چیزی در دنیا دو حالت وجود دارد. دو بخش، دو طرف، و یا دو جهت، بحران هم دو حالت، طرف و یا جهت دارد: خطر و فرصت . همه ما وقتی در معرض خطری قرار می‌گیریم باید شانسی برایمان پیش آید تا بتوانیم از خطرها رها شویم. شانسی که بتواند ما را در برابر بحران‌های مالی جهانی نجات دهد. همه ما وقتی در معرض خطری قرار می‌گیریم باید شانسی برایمان پیش آید تا بتوانیم از خطرها رها شویم. شانسی که بتواند ما را در برابر بحران‌های مالی جهانی نجات دهد.

در مدرسه به شما می‌گویند: «خوب درس بخوان تا بتوانی شغل خوبی پیدا کنی، سخت کار کن تا بتوانی پول‌هایت را پس‌انداز کنی، خانه بخری و از بدهی‌ها نجات یابی. در این صورت است که می‌توانی در سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت شرکت کنی!»

داستان کتاب

روزی روزگاری، آمریکا ثروتمندترین کشور جهان بود.
روزی روزگاری، دلار آمریکا ارزشی مانند طلا داشت.
روزی روزگاری، چاپ پول کاغذی بزرگ‌ترین جرم در دنیا بود.
روزی روزگاری، کسی که به مدرسه می‌رفت، شغلی پیدا می‌کرد و در نهایت در سن جوانی بازنشسته می‌شد، شادترین و خوشبخت‌ترین آدم در دنیا بود.
روزی روزگاری، تنها کاری که باید برای زندگی خود انجام می‌دادیم، خرید خانه بود.
روزی روزگاری، تنها زیرکی و ذکاوت انسان، شرکت در سرمایه‌گذاری‌ها و بازار بورس با سرمایه کم و ناچیز بود.
روزی روزگاری، تحصیلات بالای دانشگاهی باعث افزایش حقوق و درآمد می‌شد.
روزی روزگاری، سن نوعی سرمایه بود.
روزی روزگاری، دولت برای مراقبت‌های پزشکی و امنیت اجتماعی از افراد بازنشسته حمایت می‌کرد. اما متاسفانه آن روزی و روزگاری به پایان رسیده است و به یک داستان خیالی و غم‌انگیز تبدیل شده است.

مردم باید چه کار کنند؟

این کتاب شانس دوباره‌ای است برای شما، زندگی شما و برای دنیای شما. این کتاب قرار است برای شما، در گذشته بحران‌های مالی را ارزیابی کند. در حال دنیای امروز را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و در آینده فرصت‌های دوباره را برای شما جستجو کند، سپس به شما بگوید که چگونه می‌توانید از این فرصت‌های تازه به خوبی استفاده کنید تا بتوانید به اهداف شخصی دست یابید.

افراد ثروتمند برای پول کار نمی‌کنند

«ثروتمندان با پول بازی می‌کنند … ما برای پول آنها کارمی‌کنیم، در حالی که ارزش و اعتبار آنها بیشتر می‌شود.»

  1. خانه سرمایه نیست.
  2. افرادی که پول‌هایشان را در بانکها پس‌انداز می‌کنند بازنده هستند.
  3. ثروتمندان برای پول کار نمی‌کنند.

شانس دوباره

این کتاب هرگز روی افراد پولدار و ثروتمند تمرکزی ندارد، بلکه فقط می‌خواهد درباره شانس دوباره حرف بزند که هیچ شباهتی به وسایل دکوراسیون آشپزخانه، کت و شلوار زیبا یا لاغری ندارد. شانس دوباره‌ای که این کتاب در اختیار شما قرار می‌دهد، شبیه فرآیند دگردیسی پروانه‌هاست. فرآیندی که بسیاری از بخش‌هایش به هیچ وجه قابل مشاهده نیست و فقط می‌توان یک کرم ابریشم را با دو عکس قبل و بعد به همه نشان داد. در واقع تصاویر قبل و بعد همیشه ما را به یاد بخش‌های نامرئی و نامعلوم یک فرآیند می‌اندازند و ما باید با نگاه دقیق خود به درک آنها برسیم.

توصیه‌های رابرت کیوساکی

  1. به جای تمرکز بر کار و شغل، روی مشکلاتی که دارید، تمرکز کنید.
  2. به جای کار کردن برای پول، برای خدمت بیشتر به مردم کار کنید.
  3. به جای اینکه از خداوند درخواست کمک کنید، راه‌هایی که او در اختیارتان گذاشته تا به موفقیت برسید را کشف کنید.
  4. هرگز شک نداشته باشید که گاهی ایده، یک ایده می‌تواند دنیا را تغییر دهد. تمام افراد بشر از این نیرو و قدرت برخوردار هستند.
  5. تا زمانی که دیدگاه خود را تغییر ندهیم هرگز نمی‌توانیم زندگی خود را تغییر دهیم و فرصت دوباره برای خود ایجاد کنیم.
  6. ما طراحان و سازندگان آینده خود هستیم. نه قربانیان آن

روی دیگر سکه

بسیاری از مردم فقط شرایط بد را می‌بینند. آنها نه تنها هیچ روی سکه را نمی‌بینند، بلکه چشم بر روی حقایق واضح و آشکار نیز می‌بندند. شانس دوباره من و شما همان لحظه‌ای است که احساس می‌کنیم برای انجام هر کاری آماده هستیم. امیدوارم هر یک از شما در این لحظه‌ای که آخرین صفحه از این کتاب را به پایان می‌برید، با دل خوش و قلبی سرشار از امید آن را ببندید و به فردا و فرصت‌های دوباره آن امیدوار باشید.

گلاب اصل قمصر تولید بهار امسال

گلاب صالحیان از مرغوب ترین نوع گل محمدی در جهان تولید می شود و دارای عطر خاص و بی نظیری است.

گلاب اصل قمصر تولید بهار امسال
مطالب مرتبط با کتاب خوب