کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ اثر اسپنسر جانسون

بروز شده در درباره کتاب خوب (فقط 3 دقیقه مطالعه)
کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟ اثر اسپنسر جانسون

کتاب «چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟» اثر اسپنسر جانسون (نویسنده کتاب قله‌ها و دره‌ها) داستان زندگی چهار شخصیت است که شما را با شیوه رویارویی با تغییرات زندگی آشنا می‌کند. یک اثر پرفروش دیگر از دکتر اسپنسر جانسون که به میلیونها خواننده در سراسر جهان کمک کرد تا بتوانند حقایق ساده زندگی را درک کنند. در این کتاب به نحوی ساده، سریع و موثر درباره تغییر در زندگی و کار سخن گفته شده است.

کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد اثر اسپنسر جانسون

داستان چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟

«چه کسی پنیر مرا برداشته؟» داستانی است درباره تغییری است که در محلی به نام هزارتو اتفاق می‌افتد، در آن چهار شخصیت جالب به دنبال پنیر می‌گردند. پنیر نمادی است از آن چه که می‌خواهیم در زندگی خود داشته باشیم، شغل، رابطه دوستانه، پول، خانه بزرگ، آزادی، سلامتی، احترام، آرامش روحی، و یا حتی فعالیتی چون دویدن و یا گلف.

هر کدام از ما ایده خاص خود را از پنیر داریم و آن را دنبال می‌کنیم چون معتقدیم که بدست آوردنش ما را خوشحال می‌کند. معمولا اگر آن را بدست آوریم، به آن وابسته می‌شویم و اگر آن را از دست بدهیم برایمان غم‌انگیز است.

در این داستان، مشاهده خواهید کرد که موشها در رویارویی با تغییرات عملکرد بهتری دارند، چون مسائل را ساده می‌بینند، در حالی که مغزهای پیچیده دو آدم کوچولو و احساسات و عواطف انسانی آنها، مسائل را پیچیده می‌کند.

شخصیت‌های داستان

چهار شخصیت خیالی معرفی شده در کتاب چه کسی پنیر مرا جابجا کرد، دو موش با نام‌های «اسنیف» و «اسکاری» و دو آدم کوچولو با نامهای «هِم» و «هاو» هستند. صرف نظر از سن، جنس، نژاد و ملیت، این شخصیت‌ها نماد بخش‌های ساده و پیچیده ما هستند. ما گاه رفتارمان مانند «اسنیف» است که تغییر را بو می‌کشد، یا «اسکاری» که بی معطلی وارد عمل می‌شود، یا «هِم» که منکر تغییر می‌شود و در مقابل آن مقاومت می‌کند، چون می‌ترسد منجر به چیز بدتری شود، یا «هاو» که به موقع خود را با شرایط پیش آمده سازگار می‌کند وقتی می‌فهمد که تغییر منجر به چیز بهتری می‌شود. اما در نهایت همه با در یک چیز مشترک هستیم، نیاز به پیدا کردن راه خود در پیچ و خم هزارتوی زندگی و موفق شدن در زمانهای تغییر.

چگونه با تغییر روبرو شوید؟

اول از همه باید بپذیرید که تغییر غیر قابل اجتناب است، آمازون به طور مداوم سیستم‌های تجاری خود را به روز می‌کند تا نیازهای جدید مشتریان را برآورده کند. خود را برای تغییر آماده کنید، از قبل انتظار تغییر را داشته باشید تا از رسیدن تغییر به زندگی‌تان شگفت‌زده نشوید.

وضعیت را زیر نظر داشته باشید، همیشه اخبار را بو بکشید تا بتوانید تغییرات را پیش‌بینی کنید. سعی کنید اطلاعات خود را به روز نگه دارید و با آخرین تحولات روز دنیای اطراف خود در ارتباط باشید. هر چه سریعتر بتوانید از وضعیت قبلی خود را رها کنید، زودتر می‌توانید با وضعیت جدید هماهنگ بشوید و از این تغییر لذت ببرید. باید بدانید که غر زدن و شکایت کردن از مشکلات، چیزی را حل نمی‌کند، بنابراین سعی کنید به سرعت خود را با تغییر وفق دهید.

همراه با تغییر حرکت کنید. برای انطباق با تغییر، به انجام راه‌های جدید فکر کنید. از طریق طوفان فکری و تفکر خلاق، تکنیک‌های متعددی را پیدا کنید که به موفقیت بیشتر شما در شرایط جدید منجر شود.

از تغییر در واقع از طعم پنیر جدید لذت ببرید. زندگی جریان دارد و تغییر می‌کند، پس ما نیز باید تغییر کنیم تا در شرایط جدید موفق باشیم و لذت ببریم.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان

صالحیان را به اصالت می شناسند،
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان را به کیفیت و طبیعی بودن.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان
مطالب مرتبط با کتاب خوب