راهکارهای طبیعی درمان جوش صورت

بروز شده در درباره زندگی سالم (فقط 3 دقیقه مطالعه)
راهکارهای طبیعی درمان جوش صورت

گلاب دارای خواص ضدعفونی کننده و ضد میکروبی است. به همین دلیل، می توان گلاب را برای جای جوش و درمان جوش صورت موثر دانست. این عصاره طبیعی، نه تنها به از بین باکتری های ایجاد کننده جوش کمک می کند، بلکه، در بهبود زخم ها و پاک کردن پوست هم موثر است. . تمیز کردن و تنگ کردن منافذ، کنترل تولید چربی و درمان جوش صورت از جمله خواص قابل توجه گلاب به شمار می رود.

جوش صورت

راهکارهای طبیعی درمان جوش صورت با گلاب عبارتند از :

اسپری گلاب خالص بر روی پوست

گلاب از خواص ضد باکتری و قابلیت متعادل کردن PH پوست برخوردار است. به علاوه، این ماده در از بین بردن چربی اضافی پوست نیز موثر بوده و از ایجاد آلودگی بر روی پوست و داخل منافذ هم جلوگیری می کند. به این ترتیب، استفاده از گلاب می تواند در درمان جوش صورت تأثیرگذار باشد. اسپری گلاب داری خواص دیگری از جمله حفظ رطوبت و تسکین دهنده پوست نیز می‌باشد.

ماسک گلاب و پودر ویتامین C

ویتامین C سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که با آسیب های پوستی مقابله می کنند. به علاوه، این ماده از خواص ضد التهابی بسیار قوی برخوردار بوده و در درمان جوش صورت موثر است. همچنین، ویتامین C در تقویت روند کلاژن سازی نیز تأثیرگذار بوده و همین امر به بهبود جای جوش کمک می کند.

ترکیب آب لیمو و گلاب

درباره خواص گلاب و آبلیمو برای پوست باید گفت که آب لیمو سرشار از ویتامین C است. بنابراین، این ماده می‌تواند جایگزین مناسبی برای پودر ویتامین C به شمار رود. به علاوه، آب لیمو منبع غنی آنتی اکسیدان هایی است که به سلامت عمومی، جوانی و درخشش پوست کمک می کنند. همچنین، این عصاره طبیعی دارای مواد ملایم و روشن کننده ای است که به تدریج جای جوش را برطرف کرده و پوست را یک دست می کنند.

گلاب و گلیسیرین

این روش درمانی مناسب افرادی است که با وجود خشکی پوست با مشکل جوش صورت دست به گریبان هستند. درباره خواص گلیسیرین و گلاب برای پوست صورت باید گفت گلیسیرین موجود در این ترکیب علاوه بر زدودن آلودگی های به جا مانده بر روی پوست در برطرف کردن خشکی آن هم موثر خواهد بود. استفاده از ترکیب به دست آمده در تمیز و تنگ کردن منافذ پوست نیز تأثیرگذار خواهد بود.

گلاب و گل محمدی

ماسک خاک رس و گلاب

درباره خاصیت ماسک خاک رس و گلاب می توان گفت که خاک رس قهوه ای (Multani mitti) سرشار از مواد معدنی ضروری است که به تغذیه پوست و بهبود سلامت عمومی آن کمک می کنند. استفاده از این ماسک باعث زدوده شدن چربی اضافی و آلودگی های موجود در پوست شده و علاوه بر درمان جوش صورت به طراوت و تازگی پوست هم کمک می کند.

ماسک نشاسته با گلاب برای از بین بردن جوش

ماسک نشاسته و گلاب در مقابله با جوش و برطرف کردن لکه های پوستی بسیار تأثیر گذار است.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان

صالحیان را به اصالت می شناسند،
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان را به کیفیت و طبیعی بودن.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان
مطالب مرتبط با زندگی سالم
عرقیات گیاهی ضد استرس
عرقیات گیاهی می توانند در کنترل استرس و اضطراب شما مفید باشد. گلاب، عرق آویشن و عرق بابونه ، سه نوع از این عرقیات گیاهی هستند
گردن درد در جوانی
به لطف وجود گوشی همراه و دستگاه های هوشمند، گردن درد یکی از مشکلات رایج و مداوم بزرگسالان در سنین جوانی است.
18 فروردين روز سلامت و روز بهداشت جهاني
18 فروردین روز جهانی سلامت است. سازمان جهانی بهداشت هر ساله، 7 آوریل را که مصادف با روز تاسیس سازمان جهانی بهداشت است، به عنوان روز جهانی سلامت جشن می گیرد