رابرت کیوساکی نویسنده پرفروش مهارت مالی

بروز شده در درباره شخصیت ها (فقط 5 دقیقه مطالعه)
رابرت کیوساکی نویسنده پرفروش مهارت مالی

رابرت تی کیوساکی (Robert T. Kiyosaki) که بیشتر به‌ عنوان نویسنده کتاب کتاب پدر پولدار پدر بی پول شناخته می‌شود (پرفروش‌ترین کتاب مالی شخصی در تمام دوران‌ها) طرز فکر ده‌ها میلیون نفر در سراسر جهان را در مورد پول به چالش کشیده و تغییر داده است. او یک کارآفرین، مربی و سرمایه‌گذار است که معتقد است جهان به کارآفرینان بیشتری نیاز دارد که شغل ایجاد کنند.

رابرت کیوساکی

درباره رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی متولد 8 آوریل 1947 است. رابرت با دیدگاه‌هایی در مورد پول و سرمایه‌گذاری که اغلب با خرد متعارف در تضاد است، شهرت بین‌المللی را به خاطر صحبت‌های مستقیم، بی‌احترامی، و شجاعت به دست آورده است و به یک مدافع پرشور و صریح برای آموزش مالی تبدیل شده است.

رابرت کیوساکی به عنوان فردی رویایی معرفی شده است که دارای استعدادی برای ساده کردن مفاهیم پیچیده (ایده‌های مربوط به پول، سرمایه‌گذاری، امور مالی و اقتصاد) است و سفر شخصی خود به سمت آزادی مالی را به روش‌هایی به اشتراک گذاشته است که با مخاطبان در هر سن و پیشینه ای طنین‌انداز شده است. دیدگاه او این است که «توصیه های قدیمی» (رفتن به مدرسه، یافتن شغل، پس انداز پول، رهایی از بدهی، سرمایه گذاری درازمدت، و تنوع بخشیدن) در دنیای امروزی که به سرعت در حال تغییر است به توصیه‌های منسوخ تبدیل شده است. . فلسفه‌ها و پیام‌های پدر ثروتمند او وضعیت موجود را به چالش می‌کشد و آموزه‌های او مردم را تشویق می‌کند تا برای تحصیلات مالی و آزاد شدن از نظر مالی ابتکار عمل کنند.

رابرت کیوساکی

کیوساکی چه زمانی بازنشسته شد؟

در سال 1985، او یک شرکت آموزشی بین المللی برای آموزش سرمایه‌گذاری به دانشجویان در سراسر جهان تاسیس کرد. کیوساکی امپراتوری تجاری خود را فروخت و در سال 1994 در سن 47 سالگی بازنشسته شد.

خلاصه زندگی نامه رابرت کیوساکی

رابرت در شهر کوچک هیلو، هاوایی بزرگ شد. او به کالج در آکادمی بازرگانی کینگز پوینت در ایالت نیویورک رفت. رابرت پس از فارغ التحصیلی، کار با درآمد خوبی را در شرکت استاندارد اویل رد کرد و تصمیم گرفت در زمان جنگ ویتنام به عنوان خلبان هلیکوپتر در نیروی دریایی ثبت نام کند.

رابرت کیوساکی خدمت در ارتش

رابرت پس از خدمت در ارتش برای کار در شرکت زیراکس رفت. پدر ثروتمندش به او گفت که کلید هر کسب و کار موفق فروش است. رابرت به فروشنده شماره 1 زیراکس رسید. از آنجا روحیه کارآفرینی او شروع شد. او شرکت Rippers را به همراه برادرش ایجاد کرد. Rippers اولین شرکتی بود که کیف پول نایلونی و Velcro را به بازار عرضه کرد.

رابرت کیوساکی ترجیح داد بچه دار نشود زیرا می‌خواست بر ساخت دارایی‌ها و برنامه‌ریزی برای آینده فراتر از عمرش تمرکز کند. رابرت کیوساکی به جای بچه‌دار شدن چه چیزی را در اولویت قرار می‌دهد؟ رابرت کیوساکی به جای بچه دار شدن، ساخت دارایی ها و برنامه‌ریزی برای آینده را در اولویت قرار می‌دهد.

رابرت کیوساکی و همسرش کیم

در سال 1996 رابرت و همسرش کیم بازی رومیزی CASHFLOW را ایجاد و راه اندازی کردند تا به مردم در مورد پول و سرمایه گذاری به روشی جذاب و سرگرم کننده آموزش دهند. رابرت در سال 1997 پدر پولدار پدر بی پول را نوشت و آنها شرکت The Rich Dad را تاسیس کردند. امروزه کتاب و بازی رومیزی محبوب‌تر و مرتبط‌تر از همیشه هستند.

تولد و خانواده

رابرت کیوساکی در هاوایی به دنیا آمد و در همان جا بزرگ شد. او چهارمین نسل یک خانواده دورگه ژاپنی-آمریکایی بود. خانواده او ترکیبی از مدرسان ممتاز و برجسته کشور بودند. پدرش رئیس آموزش و پرورش ایالت هاوایی بود.

کیوساکی به عنوان بخشی از نسل یونسی ژاپنی-آمریکایی ها به دنیا آمد. والدین او مارجوری او کیوساکی و رالف اچ کیوساکی بودند. رابرت همچنین در مجموع دو خواهر و یک برادر داشت.

تحصیلات

رابرت پس از پایان دوره دبیرستان، در نیویورک به ادامه تحصیل پرداخت و پس از به پایان رساندن دانشگاه به نیروی تفنگداران دریایی آمریکا پیوست و به عنوان افسر خلبان هلیکوپترهای سنگین نظامی به ویتنام رفت.

در سال 1965، رابرت از دبیرستان فارغ التحصیل شد و چهار سال بعد در حالی که در آکادمی دریایی تجاری ایالات متحده تحصیل می‌کرد، مدرک لیسانس خود را دریافت کرد. رابرت در طول جنگ ویتنام فعال بود و به او مدال هوایی نیز اهدا شد. رابرت در سال 1986 با کیم کیوساکی ازدواج کرد و از آن زمان تا کنون این دو قوی هستند.

کسب و کار

در بازگشت از ویتنام، زندگی مالی و تجاری رابرت آغاز شد. در سال 1977، او شرکت را بنیان نهاد که نخستین کیف پولهای مردانه را که ترکیبی از نایلون و ولکرو بود به بازار عرضه کرد. این محصول، بعدها به یک فرآورده مولتی میلیون دلاری جهانی تبدیل شد.

پس از دست کشیدن از کار تجارت، موسسه‌ای به نام موسسه بین‌المللی آموزش با گروهی از همکاران خود تاسیس کرد که به آموزش تجارت و سرمایه گذاری در هفت کشور جهان مشغول است و دهها هزار نفر دانشجو دارد.

با بازنشسته شدن در سن 47 سالگی، رابرت به آنچه بیش از همه مورد علاقه‌اش بود روی آورد … سرمایه‌گذاری. به دلیل نگرانی فراوانی که از خلا در حال رشد میان داراها و ندارها داشت، به خلق بازی «پول در گردش» پرداخت، که به آموزش پول اختصاص دارد.

دوست صمیمی

رابرت با باکمینستر فولر یک آینده پژوه، رویاپرداز، مخترع، معمار و انسان دوست آشنا شد و با او مطالعه کرد. باکی، همانطور که او را می نامیدند، تأثیر بسیار زیادی بر رابرت گذاشت و در نتیجه رابرت تصمیم گرفت تا به عنوان یک مربی کارآفرینی و پول، تغییرات مثبتی ایجاد کند.

رابرت کیوساکی با باکمینستر فولر

آثار رابرت کیوساکی

رابرت نویسنده 27 کتاب است، از جمله دو کتاب با دونالد ترامپ، قبل از اینکه رئیس جمهور ایالات متحده شود. رابرت یک مهمان برجسته با رسانه‌ها در هر گوشه از جهان بوده است. او مجری پادکست رادیویی پدر پولدار، گوینده مشهور جهان و دانشجوی مادام العمر است.

لیست چند تا از کتابهای رابرت کیوساکی:

ثروت رابرت کیوساکی

رابرت کیوساکی، نویسنده «پدر پولدار» چقدر ثروتمند است. او 30 کتاب منتشر کرده و نزدیک به 50 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است. تا اوت 2022، دارایی خالص رابرت کیوساکی بیش از 100 میلیون دلار است.

درآمد سالانه رابرت کیوساکی متفاوت است، اما تخمین زده می‌شود که او سالانه حدود 10 میلیون دلار درآمد داشته باشد. اما او چگونه پول در می‌آورد؟ منابع درآمد اصلی او فروش کتاب، سخنرانی، املاک و مستغلات، فلزات گرانبها، سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، برنامه‌های آموزش مالی و سرمایه‌گذاری‌های تجاری است.

رابرت کیوساکی در حال مطالعه کتاب

او شرکت ریچ گلوبال را در سال 1977 تاسیس کرد، یک مجموعه شرکتی متخصص در تولید، عملیات خرده‌فروشی و آموزش مالی. بعداً در سال 1997، کیوساکی و همسرش، کیم کیوساکی، Cashflow Technologies، Inc. را تاسیس کردند، یک شرکت آموزش مالی که تحت نام تجاری پدر ثروتمند فعالیت می کرد، که باعث موفقیت آنها شد.

هزینه سخنرانی

تا 100.000 دلار برای یک سخنرانی اگر علاقه‌مند به سخنرانی رابرت کیوساکی در یک رویداد هستید، بسته به ماهیت و مدت زمان نامزدی حدود 75000 تا 100000 دلار یا بیشتر سرمایه گذاری کنید. تخصص و بینش‌های ارزشمند کیوساکی او را به سخنران مورد علاقه‌ای در کنفرانس‌ها، سمینارها و رویدادهای شرکتی تبدیل کرده است.

گلاب اصل قمصر تولید بهار امسال

گلاب صالحیان از مرغوب ترین نوع گل محمدی در جهان تولید می شود و دارای عطر خاص و بی نظیری است.

گلاب اصل قمصر تولید بهار امسال
مطالب مرتبط با شخصیت ها
استیون هاوکینگ که بود؟
زندگی نامه استیون هاوکینگ، تحصیلات، کار و کتابهای او. او فیزیکدان، کیهان شناس، نظریه پرداز و نویسنده برجسته ای بود.