زندگی نامه توماس ادیسون، اختراعات، تولد و مرگ او

بروز شده در درباره شخصیت ها (فقط 3 دقیقه مطالعه)
زندگی نامه توماس ادیسون، اختراعات، تولد و مرگ او

اگر می خواهید خلاصه رویدادهای مهم زندگی توماس ادیسون و سال آنها را بدانید سال شمار زندگی توماس ادیسون را بخوانید.

تولد ادیسون

توماس ادیسون در 11 فوریه 1847 در یک روز سرد در روستای میلان از ایالت اوهایو به دنیا آمد. والدین او نانسی الیوت و ساموییل ادیسون، نام او را به یاد عموی بزرگش توماس گذاشتند. کودکی توماس ادیسون در شهر بندری هورن از ایالت میشیگان گذشت.

ادیسون در اوایل زندگی خود دچار مشکل شنوایی شد، اما همین محدودیت انگیزه ای شد برای اختراعات بسیار او.

تلگراف و شروع به کار

توماس ادیسون در سال 1859 و سن دوازده سالگی در راه آهن مشغول به کار شد. کارش فروش روزنامه بود.

ادیسون پسری نبود که بیکار بنشیند. او به کتابخانه می رفت و کتاب می خواند، بیشتر کتابهای علمی، در ضمن نقشه کشید تا بتواند پول بیشتری دربیاورد.

ادیسون از همان نوجوانی شروع به آزمایش و اختراع کرد و حتی در قطار دردسر به وجود آورد و باعث آتش گرفتن یک واگن شد. در سال 1862 و همزمان با جنگ داخلی میان ایالتهای شمالی و جنوبی آمریکا ادیسون در شهرهای مختلف تلگراف چی شد، شانزده ساله بود که تلگرافچی خط آهن وسترن یونیون شد.

اختراعات ادیسون

او در سال 1868 دستگاه ثبت رای را اختراع و به نام خود ثبت کرد. او در سال 1869 به شهر نیویورک مهاجرت کرد و به کار روی اختراعات مرتبط با تلگراف ادامه داد و توانست با فروش چند اختراع مثل چاپگر حدود 40 هزار دلار درآمد کسب کند. او با این درآمد نخستین کارگاه خود را در سال 1870 تاسیس کرد.

او توانست در سال 1874 تلگراف چهار خطه را کامل کند، در سال 1876 در منلو پارک آزمایشگاهی شخصی خود را تاسیس و یک سال بعد نخستین فرستنده را برای تلفن و دستگاه ضبط صدا اختراع کرد.

یکی از دلایل اصلی شهرت و ثروت توماس ادیسون اختراع لامپ حبابدار در سال 1879 بود. اینکه ادیسون چگونه لامپ را اختراع کرد خود داستان جالبی دارد. شاید بزرگترین خدمت او به جامعه بشریت، دنیای مدرن و صنعت اختراع برق بود. اختراع برق مقدمه ای شد برای ساخت اولین نیروگاه و برق رسانی به شهر نیویورک.

ادیسون در سال 1887 در وست آرنج آزمایشگاهی می سازد و یک سال بعد کینه توگراف و کینه توسکوپ را برای ضبط و پخش تصاویر می سازد. سال 1900 آغاز به کار برای ساخت باطری خودروهای برقی بود.

ادیسون در سال 1928 کار بر روی ساخت لاستیک خودرو را شروع کرد. او در همین سال موفق به دریافت نشان مخصوص از مجلس شد. ادیسون در مجموع 1093 اختراع و ابداع به نام خود به ثبت رساند.

ادیسون چگونه مرد

توماس ادیسون در دو سال آخر زندگی اش ضعیف تر شد و سلامتی اش کم، او بیشتر زمان خود را دور از آزمایشگاه و در تعطیلات با خانواده در فلوریدا گذراند. سن او از 80 سالگی گذشته بود و از چندین بیماری رنج می برد. او در سن 84 سالگی و تاریخ 18 اکتبر 1931 در شهر وست اورنج، نیوجرسی به دلیل بیماری دیابت مرد.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان

صالحیان را به اصالت می شناسند،
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان را به کیفیت و طبیعی بودن.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان
مطالب مرتبط با شخصیت ها
استیون هاوکینگ که بود؟
زندگی نامه استیون هاوکینگ، تحصیلات، کار و کتابهای او. او فیزیکدان، کیهان شناس، نظریه پرداز و نویسنده برجسته ای بود.