چقدر پول لازم داریم تا شاد و آسوده زندگی کنیم؟

بروز شده در درباره راز جذب ثروت (فقط 3 دقیقه مطالعه)
چقدر پول لازم داریم تا شاد و آسوده زندگی کنیم؟

گاهی از پول استفاده می کنیم تا حال و هوای خود را عوض کنیم. پول خود را خرج می کنیم تا احساس مهم بودن را بخریم. می خواهیم به زور ولخرجی احساس شادی و خوشبختی کنیم. خرج می کنیم تا کسی را تحت تاثیر قرار دهیم، تا شاید بتوانیم فردی دوست داشتنی باشیم. یک لپ تاپ گران قیمت می خریم و رویای خود را برای کارگردان شدن را از یاد می بریم.

می خواهیم پول زندگیمان را از شادمانی لبریز کند. اغلب اوقات خود را افرادی شاد و خوشبخت نمی دانیم، چون به قدر کافی پول نداریم و می خواهیم با استفاده از پول نسبت به خودمان احساس متفاوتی بیابیم، در نتیجه یا ولخرجی می کنیم و این چیز و آن چیز را برای خود می خریم یا به شدت صرفه جویی می کنیم تا برای خود فضیلت بخریم.

ربطی ندارد چقدر پول داریم. چه پولدار باشیم و چه بی پول، همه فکر و ذکرمان پول است. خود را با افرادی که هر روز در تلویزیون، اینستاگرام و تلگرام می بینیم مقایسه می کنیم (با ثروتمندترین، هوشمندترین، مشهورترین…) مقایسه درون زندگی خودمان با ظاهر دیگران.

پول باید برای ما آسایس بیاورد، پس چرا خواه ولخرجی کنیم و خواه به پولمان دست نزنیم، همچنان در سختی زندگی می کنیم. چگونه با گرفتن وام و بدون داشتن پول در حساب بانکی در یک آپارتمان زندگی می کنیم. وقتی بدون داشتن پس انداز همچنان خرید می کنیم، این خرید از موضع ضعف است.

پول برای بسیاری از افراد مانند ماده مخدر است و مانند هر ماده مخدر دیگر می تواند زندگی شخص و اطرافیانش را نابود کند. ریشه اش نیز عدم احترام به خود است. همین که پولی به دستمان برسد، به وجد می آییم و اختیار از کف می دهیم و به اعمالی دست می زنیم که به زودی پشیمان می شویم.

اگر یکی یا چند ویژگی زیر را دارید، پول به جای آنکه به شما کمک کند عامل سختی و مشکلات زندگی شما شده است:

 1. اغلب در مورد داشتن پول کافی نگران هستید.
 2. پیشاپیش حقوق ماه بعد خود را خرج می کنید.
 3. چیزهایی را می خرید که به سختی توان پرداخت هزینه شان را دارید.
 4. خرید کردن به شما احساس خوشبختی می دهد.
 5. قبض های موبایل، تلفن، برق، گاز و آب را به سختی و در آخرین فرصت ها پرداخت می کنید.
 6. از دوستان که از آنها پول قرض کرده اید دوری می کنید.
 7. به دلیل وضع مالی همسر خود را انتخاب می کنید.
 8. عضو خانواده ای هستید که همواره درگیر مشکلات مالی بوده است.
 9. پول می تواند به شدت حال و هوای شما را تغییر دهد.
 10. اغلب در مورد پول حرف می زنید.
 11. وسایلی را می خرید و پنهان می کنید.
 12. جرئت حرف زدن راجع به وضعیت مالی خود را ندارید.
 13. درباره میزان درآمدتان دروغ می گویید.
 14. طلبکارانی دارید که از آنها فرار می کنید.
 15. وقت راجع به پول حرف می زنید غمگین یا خشمگین می شوید.

مهم نیست چقدر پول داشته باشیم، مهارت استفاده از پول یکی از مهمترین مهارتهایی است که عامل آسایش در زندگی است. «هنر استفاده از پول» یک استعداد ذاتی و رمز و راز نیست.

پول خوش اقبالی نیست، بلکه یک مهارت قابل یادگیری است. استفاده درست از پول می تواند احساس آسودگی در زندگی ایجاد کند و ما را از نگرانی و سختی رها کند. در هر وضع مالی که هستیم، با هر مقدار پولی که داریم می توانیم در آسایش زندگی کنیم.

بعضی ها پول را بد و ضد انسانیت می دانند و بعضی هم پول را تنها عامل خوشبختی. پول به ذات خوب یا بد نیست. این نحوه استفاده ماست که زندگی ما را سخت یا آسان می کند.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان

صالحیان را به اصالت می شناسند،
گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان را به کیفیت و طبیعی بودن.

گلاب و عرقیات گیاهی صالحیان
مطالب مرتبط با راز جذب ثروت